מכבי תל אביב השיגה 85:90 גדול היום מול הפועל ירושלים, אך נתחיל דווקא בצד המפסיד. הקבוצה מהבירה שיחקה ברוב ההתקפות משחק עומד במשך 20+ שניות ולא ידעה לנצל את הירידה האיטית להגנה מצד הגארדים של מכבי תל אביב.

את ההבדל הגדול בין אלכסנדר דז’יקיץ’ לאיליאס קאנצוריס ניתן היה לראות היום בשני הצדדים – הפוקוס ההגנתי והאינטנסיביות ההתקפית. אצל דז’יקיץ’ האינטנסיביות תמיד הייתה גבוה, הלחץ על הכדור לא היה מפסיק, כעת הפועל ירושלים איפשרה ליריבתה לעבור את החצי בשקט והתחילה לבצע חטיפות רק בפיגור 19, זה לא הספיק.

מול האקס הסרבי, קבוצה שהייתה רוצה להגיע ל-90 נקודות הייתה צריכה יום יוצא דופן. פה ראינו שהגארדים המובילים של עודד קטש (לורנזו בראון ו-וויד בולדווין) לא הגיעו למשחק, ולמרות זאת מכבי קלעה במספרים גבוהים.

אלכסנדר דז'יקיץ', מולו היה קשה להגיע ל-90 נקודות (רפי בן חקון)אלכסנדר דז'יקיץ', מולו היה קשה להגיע ל-90 נקודות (רפי בן חקון)

מי שכן הופיע לאחרונה הוא המאמן קטש, שצלח שבוע קשה עם ניצחונות בשני משחקים חשובים מול הפועל תל אביב ומול הירושלמים בחוץ. הוא הכין את הקבוצה בצורה טובה וידע להגיב תוך כדי משחק בשני המשחקים.

הצהובים ניצחו את המשחק הזה קודם כל בזכות הגבוהים שנתנו משחק מצוין. ריבאונד ההתקפה של מכבי השאיר אותה במשחק בדקות הטובות של ירושלים, ואחר כך איפשר לה לנצל את הדקות הטובות שלה ולעלות ליתרון.

רומן סורקין בלט מעל כולם עם שתי חסימות מרשימות וכמות גדולה של פעולות מצוינות. תמיר בלאט הרשים במחצית השנייה עם שתי שלשות חשובות והוביל את תהליך השבירה של ההגנה באדום. משם מכבי ידעה לשמור על היתרון.

ג'וש ניבו ורומן סורקין, משחק נהדר לסנטר (אורן בן חקון)ג'וש ניבו ורומן סורקין, משחק נהדר לסנטר (אורן בן חקון)

בצד השלילי, לורנזו בראון בגדר נעלם כבר תקופה ארוכה, אין שום פעולה הגנתית או התקפית טובה שהוא מצליח לייצר. במקביל, בולדווין לא בעניינים ומתנהג בצורה שמסכנת את מכבי בעבירות טכניות (עוד זריקת כדור על שופט שיכולה הייתה להפוך את המשחק), אלה דברים שיכולים לפגוע בקבוצתו.

ראינו שני סגנונות משחק, ירושלים רוצים להביא את המשחק בהתקפות איטיות לחצי המגרש של היריבה ומכבי מחפשת את משחק הריצה. ספידי סמית’ לא הגיע למשחק והוא היחיד בקבוצתו שאין לו תחליף, ירושלים יתקשו לנצח משחקים בלעדיו.

בסופו של יום, ירושלים שנבנתה מההגנה בשנה וחצי-שנתיים האחרונות חטפה בבית 90 נקודות, ועוד מקבוצה שלא נמצאת בכושר התקפי מדהים. מכבי תל אביב מנגד הצליחה לפרקים ובעיקר ברבע השלישי להראות אינטנסיביות הגנתית שהביאה לניצחון, אך גם היא לא הרשימה והמשחק שלה לא היה שותף. למרות זאת, את השורה התחתונה היא השיגה – עם ניצחון חשוב.

קבלת שבת: ניצחון מרשים למכבי נגד ירושלים
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה