סדרת גמר ליגת ווינר סל תפגיש, בדיוק כמו בעונה שעברה, בין מכבי ת”א להפועל ת”א. היום (שלישי) התקיים טקס מיוחד בו הוכרזו נבחרי העונה של הליגה ומאמני הקבוצות, עודד קטש וסטפנוס דדאס, דיברו לקראת המשחק הראשון ביום חמישי ב-21:00 בהיכל מנורה מבטחים. גם הקפטנים ג’ון דיברתולומאו ובר טימור דיברו באירוע.

מאמן מכבי ת”א עודד קטש אמר: “עונה מטורפת. מה שעבר עלינו, כולל העניין הרגשי ובטח מבחינת כמות טיסות ואי ודאות, קרו המון דברים וזה מתנקז לשבוע הקרוב. אחרי עונה כל כך עמוסה באירועים ורגשות, רוצים לסיים עם תואר, בטח אחרי עונה מרגשת כמו שעברנו. השחקנים והצוות כבר רואים את הסוף, אנחנו קרובים ל-90 משחקים, היו כמה ימים להתכונן, לרוב זה יתרון, לא יודע אם הפעם, אבל רואים את הסוף ורוצים לסיים עם תואר”.

קטש העביר מסר לאוהדים לקראת הסדרה: “יהיו המון אמוציות, בגמר בעונה שעברה הייתה אווירה אלימה בצורה חריגה, לא היה נעים, לא נכנס מי אשם, תמיד רוצים שהספורט יהיה נקי מאלימות ובמיוחד השנה, עם מה שעברנו במדינה, צריך לגלות פרופורציות וגם סולידריות, יש בי מעט תקווה מהמשחקים העונה שהיו יותר רגועים וחובה על כולנו להביא את זה גם מחר ולדאוג שיהיו אמוציות, אבל ברמה הכי ספורטיבית”.

עודד קטש (שחר גרוס)עודד קטש (שחר גרוס)

עוד אמר מאמן האלופה: “ברמה האישית חשוב לי מאוד לזכות, אנחנו ראויים ורוצים להכריע אחרי עונה כזו מטורפת. צריך לתת המון קרדיט להנהלה ולמועדון, השכלנו לעבור את זה. כדי להיות במעמד הזה ניצחנו הרבה משחקים חשובים בדרך והיינו שם גם ברגעים קשים ובסיטואציות מורכבות. מרגישים את הסוף, רוצים איכשהו לסיים את העונה, שתי הקבוצות מגיעות עם כוחות אחרונים וזו שתהיה יותר מרוכזת ותשתחרר תנצח”.

קטש התייחס לימי המנוחה הנוספים שקיבלו הצהובים: “לרוב יש יתרונות, אולי הזמן הזה יעזור לנו, לג’וש ניבו ו-ווייד בולדווין, נצטרך לחכות לראות את המצב, יש לנו עוד שני אימונים עד תחילת הסדרה ונראה מה יהיה. ברוב המקרים זה עוזר והיינו צריכים את זה, לפעמים זה מוציא מהקצב, אבל התמודדנו עם כל כך הרבה דברים העונה ונדע לנהל גם את האירוע הזה”.

מאמן הפועל ת”א סטפנוס דדאס אמר: “חשבתי שאשן יותר גרוע בלילה, אבל המשחק התפתח היטב, יש לנו סימני שאלה על מספר שחקנים שסוחבים פציעות. זו סדרה של הטוב משלוש, הכול יכול לקרות, יש לנו את היכולת לנצח. אני יודע כמה זה חשוב לאוהדים שלנו ומקווה שנעשה את כל האנשים סביב המועדון שמחים, רק שני ניצחונות, הכול אפשרי, אנחנו מלאי ביטחון”.

סטפנוס דדאס ועודד קטש (שחר גרוס)סטפנוס דדאס ועודד קטש (שחר גרוס)

היווני הוסיף: “יש לנו אקסטרה מוטיבציה לזכות באליפות אחרי כל כך הרבה שנים, זה הגמר השני ברציפות וזו הצהרה עבור הפועל ת”א. כמובן שהשחקנים לא יתעסקו בזה במשחק, נתמקד במהלך אחרי מהלך. כל דרבי הוא דרבי, צפיתי בכל המשחקים של מכבי, מקווה שהאוהדים יתרכזו בלדחוף אותנו, אני מגיע מיוון, מכיר אוהדים חמים ויודע מה זה דרבי”.

ג’ון דיברתולומאו, קפטן האלופה, אמר: “בכל גמר יש לחץ, בטח במכבי ובטח אם מדובר בדרבי, לא חושבים על זה ומתרכזים באיך לנצח את המשחק הראשון. הייתה לנו אכזבה בגביע, אבל המשכנו הלאה ואנחנו מאוד רוצים לזכות באליפות, כדי לסיים את השנה הקשה הזו בצורה טובה. אנחנו גאים בעונה הזו ולסיים עם אליפות יהיה הישג גדול. הסדרה תהיה שונה מזו של העונה שעברה, אנחנו מצפים למאבק קשוח”.

קפטן הסגנית, בר טימור, אמר: “אנחנו גאים להיות שוב במעמד, להגיע לחצי כפייבוריטים אומר הכול על המועדון ולאן המערכת שואפת, זו סדרה קצרה של שני משחקים, לא מתייחסים לאנדרדוג או פייבוריט ובאים לעשות את זה. לכולנו חשוב שהמשחקים יעברו בצורה חלקה, ברור שיש המון אמוציות, זה מגיע ממקום טוב ורוצים שיעבור עם אפס תקריות, כמה שיותר יריבות ספורטיבית. זה גם יבוא מאיתנו השחקנים, שיהיו משחקים טובים, סדרה טובה, כדורסל טוב ופחות בעיות מסביב. מקווה ומאמין שיעבור בצורה טובה וחלקה”.

סטפנוס דדאס ובר טימור (שחר גרוס)סטפנוס דדאס ובר טימור (שחר גרוס)

על העומס והעובדה שלמכבי ת”א היו ימי מנוחה נוספים אמר: “אף אחד לא יחשוב על עייפות, עברנו עונה מטורפת, כל מי ששיחקה העונה באירופה, כל כך הרבה משחקים, טיסות ופציעות, כולנו מגיעים לרגע הזה פיזית לא בשיא, אבל מאוד מוכנים בראש, מאוד רוצים את זה, נשים את זה בצד וכשהסדרה תתחיל זה לא יישב לאף אחד בראש”.

יו”ר המנהלת, ארי שטינברג, אמר: “איזו עונה מטורפת עברנו, כל מה שיכול היה לקרות קרה, כל מה שיכול היה להשתבש השתבש, אבל התוצאה מצוינת. הדרך מאתגרת, אבל לסיים עונה עם מאבקים עד הרגע האחרון בצמרת ובתחתית זה לא מובן מאליו. התחלנו את העונה ב-6 באוקטובר עם ציפיות ענקיות, לא חלמנו שפחות מ-24 שעות אחר כך נקום לאסון הכי גדול שקרה למדינת ישראל.

“רצינו בועה בקפריסין או באילת, אבל זה לא התאפשר ואחרי כל הרעיונות החלטנו שאין ברירה וחשוב פשוט להתחיל, לקחנו בחשבון שקבוצות ייראו לא טוב, שיהיה קשה להביא זרים והלו”ז יהיה בלתי אפשרי, אבל ידענו שזה יסתדר עם הזמן. הגעתי כדי לשנות, אני בטוח שכולם ראו שצריך לתת יותר סמכויות למנהלת, בצורה בה בנוי הדירקטוריון קשה להעביר החלטות לטובת הליגה.

ארי שטינברג (שחר גרוס)ארי שטינברג (שחר גרוס)

“אני מאוד בעד שתי עולות ושתי יורדות זה חשוב מאוד. מברך את עמוס פרישמן, שיתוף הפעולה בין המנהלת לאיגוד הוא הכרחי לענף ואני בטוח שנדע לעבוד ביחד. תודה גם לאוהדים, למרות הכול מודה שלצערי לא יכולנו לספק אתכם במקסימום, נעבוד ונשתפר פנימה והחוצה כדי שהענף שכולנו אוהבים יתקדם. מצפה לסדרת גמר מוצלחת, ספורטיבית ומעניינת”.

מנכ”ל הטוטו מאיר ברדוגו הוסיף: “ליגת העל בכדורסל ו-ווינר הולכים יחד למעלה מ-15 שנה ולכן כשאומרים ליגת ווינר זה קודם כל מתחבר לכדורסל. אם חשבנו שאחרי 15 שנה ראינו הכול והתגברנו על כל הקשיים והמכשולים האפשריים באה עונת 2023/24 ונתנה לכולנו שיעור חשוב בצניעות.

מאיר ברדוגו (שחר גרוס)מאיר ברדוגו (שחר גרוס)

“זוכר את ההרגשות בסוף ספטמבר, קבוצות נסגרו והרגיש שזו עונת שיא שטרם הכרנו בסל הישראלי, אבל אז הגיע 7 באוקטובר וטרף את כל התוכניות. בשלב מסוים לא היה ברור אם הליגה תיפתח, אם היו אומרים לי אז שנשב לקראת סדרת גמר עם הצלחות של הקבוצות באירופה ואולמות סולד אאוט במשחקים רבים, הייתי חשוב שאתם הוזים.

“זה לא ניצחון מוחלט, אבל זה ניצחון מורלי, אנחנו לא חוגגים כאן, רחוק מזה, אבל רוצה לומר תודה ענקית לארי ואנשי המנהלת, לקבוצות, לשר הספורט מיקי זוהר, שרתמו בכל הכוח כדי לייצר רצף תפקודי וליגה תחרותית בתנאים בלתי אפשריים, לכן אני חושב שצריך להשאיר את ההכרעות למגרש. בואו נעשה מאמץ שיהיו חמישה משחקים גם בחצי וגם בגמר, זה טוב לכולם”.

סטפנוס דדאס ועודד קטש (שחר גרוס)סטפנוס דדאס ועודד קטש (שחר גרוס)
סטפנוס דדאס, בר טימור, ג'ון דיברתולומאו ועודד קטש (שחר גרוס)סטפנוס דדאס, בר טימור, ג'ון דיברתולומאו ועודד קטש (שחר גרוס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה