המחזור ה-24 בליגת ווינר סל נמשך היום (שני), כשעירוני קריית אתא אירחה את עירוני נס ציונה, ובתום משחק צמוד ניצחה המארחת 96:101. זהו הניצחון השני בשבועיים האחרונים לקריית אתא על הכתומים, שכן גם בגביע הם הצליחו לצאת עם ידם על העליונה ולהעפיל לחצי גמר הגביע.

המשחק היה צמוד מהרגע הראשון כשבתום רבע ראשון צמוד מאוד הקבוצות ירדו בשוויון 25:25. הרבע השני הוסיף להיות צמוד עם יתרון קל לטובת הכתומים, שהצליחו לדייק מהשלוש פעם אחר פעם, וירדו להפסקה עם חמש נקודות יתרון.

ברבע השלישי המארחת התאפסה וחזרה במהירות בזכות רצף שלשות נהדר מצידה. ראלי אולקינג בלט אצל האורחים, ומנגד ג׳יימס בייטמון ורז אדם הצליחו להעניק למארחת יתרון של שמונה נקודות הפרש. הרבע הרביעי נמשך בדיוק כמו כל המשחק, עם יתרון שמתנדנד מצד לצד ובסיום ארבעת הרבעים, הקבוצות הולכות להארכה עם 88:88.

בתום מותחן קריית אתא מנצחת את נס ציונה

בהארכה, רז אדם לקח על עצמו את המושכות ופתח אותה עם רצף מרשים של שמונה נקודות שהעניקו יתרון לקריית אתא. הכתומים ניסו לחזור, אך ללא הצלחה ובסיום קריית אתא מנצחת ניצחון דרמטי.

קלעו לקריית אתא: ג׳יימס בייטמון 27, רז אדם 26, אמין סטיבנס 15, בן שרף 14, גיא פלטין 13, ג׳יי ג׳יי קפלן 3, אקיה פרואיט 2, תומר פורת 1.

קלעו לנס ציונה: ראלי אוליקנס 27, ג׳ורג׳ קינג 14, ג׳ורג׳ מיינסי 13, איזיה וייטהד 13, יאיר קרביץ 11, תומר לוינסון 9, איתי שגב 6, קייל פייט 3.

רבע ראשון: שוויון 25:25

חמישיית קריית אתא: אמין סטיבנס, אקיה פרואיט, ג׳יימס בייטמון, גיא פלטין, רז אדם.

חמישיית נס ציונה: איתי שגב, איזיה וייטהד, יאיר קרביץ, ג׳רום מיינסיי, ראלי אולקינס.

המשחק נפתח עם נקודות של אמין סטיבנס, רז אדם קלע ארבע נקודות רצוף והוביל את המארחת ל-6:0 מהיר. ראלי אולקינס קלע שלשה מנגד, קרביץ הוסיף ארבע נקודות משלו והפך. בייטמון קלע מהעונשין, ועוד שלשה של אולקינס החזירה את היתרון לאורחים. פלטין השיב עם שלשה משלו, ושוב אולקינס קלע שתי נקודות. וייטהד קלע עוד שלשה, כשמנגד שלשה של פלטין ועוד שתי נקודות של בן שרף קבעו שוויון. מיינסי וקינג קלעו עוד חמש נקודות לכתומים, אך בן שרף עם חמש נקודות רצופות משלו איזן וקבע שוויון 25:25 בסיום הרבע הראשון.

ראלי אולקינס מטביע (רועי כפיר)ראלי אולקינס מטביע (רועי כפיר)

רבע שני: 41:46 לנס ציונה

וייטהד קלע נקודות ראשונות ברבע, אך רז אדם השיב עם שלשה. קפלן קלע עוד שלשה למארחת, פלטין עם שתי נקודות ואולקינס עם עוד שלשה שלו החזירו את היתרון לצד הכתום. לוינסון קלע עוד שלשה, בייטמן צימק מהעונשין. המשחק נשאר צמוד עם קצב מהיר, עד שחמש נקודות רצופות של לוינסון הגדילו את הפער לשמונה נקודות עבור הכתומים. סטיבנס הצליח לצמק וקבע חמש הפרש לאורחים בתום המחצית הראשונה.

ג'יימס בייטמון (לילך וויס-רוזנברג)ג'יימס בייטמון (לילך וויס-רוזנברג)

רבע שלישי: 63:71 לקריית אתא

המחצית השנייה החלה עם שתי נקודות של סטיבנס, פייט השיב עם שלשה, אך פלטין קלע שלשה מנגד. בייטמון ורז אדם השוו, וקרביץ ואולקינס עם שתי שלשות מנגד שוה החזירו את היתרון לכתומים. רצף השלשות המטורף נמשך עם שלשה נוספת של פלטין, קרביץ דייק מהעונשין מנגד. המשחק המשיך להיות צמוד מאוד כשהיתרון עבר מקבוצה לקבוצה עד שרז אדם ובייטמון קלעו שתי שלשות רצופות וקבעו בסיום הרבע השלישי יתרון שמונה למארחת. 

רז אדם (לילך וויס-רוזנברג)רז אדם (לילך וויס-רוזנברג)

רבע רביעי: שוויון 88:88

הרבע האחרון נפתח עם ריצה יפה של האורחים כשפתחו עם 0:8 מתוכן שש נקודות של קינג. המשחק המשיך להיות צמוד מאוד כשהיתרון מתנדנד מצד לצד. אולקינס המשיך במשחק הנהדר שלו והעניק יתרון קטן לאורחים. המארחת הצליחה לחזור שוב, אך עוד פעם אולקינס קלע והחזיר את היתרון לכתומים, שהצליחו לברוח עם שש הפרש. פחות מדקה לסיום סטיבנס, רז אדם ובייטמון הצליחו להפוך. מיינסי הצליח לאזן 12 שניות לסיום והוליך את המשחק להארכה.

שחקני נס ציונה (לילך וויס-רוזנברג)שחקני נס ציונה (לילך וויס-רוזנברג)

הארכה: 96:101 לקריית אתא

ראלי אולקינס קלע נקודות ראשונות, רז אדם לקח על עצמו את המושכות וקלע שמונה נקודות רצופות למארחת. קינג צימק, וסטיבנס הגדיל את הפער. שגב צימק את הפער לארבע נקודות. בייטמן קלע נקודה מהעונשין עבור המארחת. בסיום קריית אתא מנצחת בהפרש של חמש נקודות.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה