לאחר שפורסם לוח המשחקים השנתי על ידי מנהלת ליגת העל בכדורסל, הפועל חיפה הודיעה שהיא לא תתייצב למחזור הפתיחה ב-25.11 מול עירוני נס ציונה. יריבתה הוציאה הודעה משלה שבה נכתב שהמועדון יגיע למשחק כפי שקבעו מנהלת הליגה ופיקוד העורף.

מועדון נס ציונה מסר בהודעה: “המועדון נדהם מההודעה של הפועל חיפה לגבי דרישתם הלא ספורטיבית להזזת משחק הליגה הקרוב בין הקבוצות. הרצון של מנהלת הליגה להשבת הליגה לפעילות ותאריך חזרת הליגה היה ידוע לכל ראשי הקבוצות מבעוד מועד, כל קבוצות הליגה כולל הפועל חיפה אישרו את חזרת הליגה ב-25.11. לקבוצות היה די והותר זמן להתכונן ולעשות את השינויים הנדרשים בסגלי הקבוצות, כולל שחרור והחתמת זרים. 

“אנו ושאר קבוצות הליגה עשינו מאמצים כבירים להשבת שחקני הקבוצות חזרה ארצה לצורך המשך העונה, כמו גם החתמה של שחקנים נוספים - וזאת תוך ידיעה ברורה שהליגה עתידה לחזור ב-25.11. כל דחייה נוספת עלולה לפגוע בקבוצות ובשחקנים שלא שיחקו קרוב לחודשיים, ויעדיפו ללכת לשחק במדינה בה המשחקים מתקיימים כסדרם. 

אלעד חסין (איציק בלניצקי)אלעד חסין (איציק בלניצקי)

“אנו מבינים את התסכול של הפועל חיפה על פציעתם של שחקנים משמעותיים בסגל שלהם, אך האחריות לסגל בו ישחקו היא על הנהלת הפועל חיפה בלבד ולא עלינו או על מנהלת הליגה. ההחלטה לא להחתים שחקנים עד עתה הייתה שלהם. דחייה של משחק בעקבות חיסורים של שחקנים עקב פציעות היא תקדימית ולא ספורטיבית. 

“אנחנו מצרים על כך שהפועל חיפה, כמנהגם בשנים האחרונות, בחרו להגיב להחלטות שלא לרוחם בטנטרום ילדותי, בסילוף, פרסום חלקי ומטעה של שיחות בין יושבי הראש. התנהגות כזו לא תורמת לספורט ולא תגרום לנו ולמועדונים אחרים ללכת לקראת הפועל חיפה בסוגיות עתידיות. להפך”.

בראון, קולסון וקטש מדברים: "נקום מההפסד"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה