יניב לוי, חבר דירקטוריון מנהלת ליגת ווינר סל, התארח הערב (שני) בתוכנית הספורט של ישראל והתייחס לסאגה הגדולה בדמות הדרישה של הפועל אילת והפועל ב”ש להקפיא את היורדות, אחרי שנקבע כי הדרומיים הם אלה שאמורים לרדת לליגה הלאומית בסיום משחקי הבית התחתון.

מה אתה אומר על עניין הקפאת היורדות לפי בקשתן של הפועל אילת והפועל באר שבע?
“אני רוצה להתחיל במילים טובות על עונת הכדורסל שקיבלנו, שאפו למנהלת הליגה על העבודה הקשה וגם לקבוצות שעשו מאמצים רבים. אני כספורטאי לא משנה את חוקי המשחק תוך כדי שהוא משוחק. עם כל הכבוד לידידי יו”ר הפועל אילת, בפן המקצועי אנחנו חייבים להסתכל על התמונה הרחבה, הליגה לא יכולה לגדול, אני לא מקורב לאף קבוצה ואני רוצה שכל ילד יחלום להיות כדורסלן.

“אנחנו חייבים לקבל החלטות נטולות אינטרסים ולהציל את הליגה, הצבעה של בעלי אינטרסים היא גם לא בדיוק צעד נכון. אני אומר בפה מלא, לא באתי לחמם כיסא בדירקטוריון או בכל מקום אחר, הספורט בישראל הוא כלי חברתי שיכול לצמצם פערים ולגשר בין מגזרים. אני רוצה שנער מכל מקום במדינה יוכל לחלום על להיות כדורסלן כמו ילד מהמרכז. לדעתי האישית והמקצועית אסור להגדיל את הליגה.

אילת יורדת לליגה הלאומית בכדורסל

“כל אחד מחזיק בדעתו וצריך להגיע לישיבות בראש נקי. בספורט פעם אתה מנצח ופעם אתה מפסיד, יש דרמות והבטן מתהפכת. גם הילד הקטן שלי שמשחק כדורגל חווה את זה ואני יחד איתו. אני חושב שעם כל הכבד לאנשי המקצוע, לפעמים אתה מפסיד ואתה חייב לקבל את זה ולנוע קדימה. אנחנו כל הזמן צריכים לקבל החלטות וחייבים למצוא את האיזון הנכון בכדורסל בדיוק כמו שהאזרחים מנסים לאזן בין מלחמה לחיי שגרה מסוימים, אנחנו חייבים לתפקד ביום שאחרי. אני יודע שיש כוונות גדולות לקראת העונה הבאה וצריך לפעול אך ורק לטובת הכדורסל”.

מה אתה יודע לגבי ארי שטינברג היו”ר, האם הוא עשוי להתפטר בסוף הסאגה הזו?
”ארי הוא איש מקצוען, הוא בא לעבוד וזה מה שהוא עושה. אנשים צריכים לדעת להסתכל מעבר. בואו נסתכל על הכדורסל ב-2030 ונסתכל על איך יוצרים ליגה טובה יותר. ליגת העל צריכה להצטמצם ולא לגדול. אני לא דואג מהכסף, אני יותר מסתכל על איך יוצרים כאן ענף מנצח. אנשי הכדורסל הם אנשים פשוטים וטובים מבפנים, החוכמה היא לתת גם זווית חיצונית לפעמים ולהסתכל וללמדו איך נעשים דברים בעולם. אנחנו צריכים יותר מנהלים ופחות עסקנים בכלל במדינה”.

אחרי שארי יעזוב אתה רואה את עצמך מתמודד על התפקיד?
“אני שואף לעוד הרבה דברים בחיים, כל דבר בעיתו, אני שמח בחלקי”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה