עירוני נס ציונה הפסידה היום (שני) להפועל גליל עליון 91:87 כשאירחה אותה באולם לב המושבה במסגרת המחזור ה-18 של ליגת ווינר סל. שתי הקבוצות חיפשו ניצחון שיקטע עבורן רצף של שני הפסדים, והאורחת השיגה זאת. 

גליל עליון גוברת על נס ציונה 87:91

פתיחת המשחק הייתה שייכת למארחת שהובילה ברבע ראשון חלש מאוד התקפית של שתי הקבוצות. ברבע השני הגיע ההתעוררות של החבורה מהצפון כשג’יימס פלדין הוביל אותם ליתרון 28:36 במחצית.

הרבע השלישי כבר היה כולו של גליל עליון. האורחים יצאו לריצות אדירות כשפלדין הלוהט לא הפסיק לקלוע מחוץ לקשת. הפער גדל ל-18 נקודות, וגם רבע רביעי טוב יותר של החבורה של אלעד חסין, בהובלת אייזיאה ווייטהד וג’ורג’ קינג הנהדרים, לא הספיקו לנס ציונה כשהצפוניים שמרו בשיניים על היתרון. 

אייזיאה וויטהד (לילך וויס-רוזנברג)אייזיאה וויטהד (לילך וויס-רוזנברג)

המארחת רשמה הפסד שלישי רצוף בליגה וירדה למאזן של שבעה ניצחונות ושישה הפסדים. למרות זאת, חשוב לציין בשורותיה את אייזיאה ווייטהד (34 נקודות) שהיה נהדר וקבע שיא נקודות אישי. במחזור הבא היא תארח את בני הרצליה למשחק קשה ותנסה לחזור לנצח.

אצל האורחת מי שבלט מעל כולם והוביל אותה לניצחון החוץ החשוב הוא ג’יימס פלדין (27 נקודות). במחזור הבא, גליל עליון תארח את מכבי רמת גן ותנסה לחבר ניצחון שני ברציפות ולעלות במעלה הטבלה.

קלעו לגליל עליון: ג’יימס פלדין 27 נק’, אלפונסו אנדרסון 16, עומאר סילבריו 15, רועי הובר 13, ליאור קררה 10.

קלעו לנס ציונה: אייזיאה ווייטהד 34 נק’, ג’ורג’ קינג 21, ג’רום מיינסי 10, איתי שגב 8, ראלי אולקינס 6.

ג'יימס פלדין זורק (לילך וויס-רוזנברג)ג'יימס פלדין זורק (לילך וויס-רוזנברג)

רבע ראשון - 12:17 לנס ציונה

חמישיית עירוני נס ציונה: ראלי אולקינס, אייזיאה ווייטהד, ג’רום מיינסי, גורג’ קינג ואיתי שגב

חמישית הפועל גליל עליון: רועי הובר, ג’יימס פלדין, לוטן אמסלם, ליאור קררה ומירון רוינה

המשחק נפתח עם ריצת 0:5 של נס ציונה. ליאור קררה ענה עם 4 נקודות רצופות בצד השני. צוף בן משה ויהל פלג הוסיפו 2 נקודות לכל צד. ווייטהד, בן משה ולוינסון הובילו את הקבוצה של אלעד חסין לריצת 0:8. אלפונסו אנדרסון ועומאר סילבריו הובילו את גליל עליון לריצת 0:6. ווייטהד סיים את הרבע עם 2 לנס ציונה שמובילה.

ליאור קררה (שחר גרוס)ליאור קררה (שחר גרוס)

רבע שני - 28:36 לגליל עליון

ווייטהד פתח את הרבע עם 2 נקודות לנס ציונה. הובר וקררה ענו עם 6 בצד השני. ווייטהד ואמסלם עם 2 נקודות לכל צד. פלדין הוסיף 2 לחבורה של ברק פלג וקבע שוויון 22:22. קררה ו-ווייטהד הוסיפו 2 לכל צד. גם אולקינס ואנדרסון. פלדין ואנדרסון הובילו את הצפוניים לריצת 0:7 וליתרון ראשון במשחק- 26:33. ווייטהד עם 2 נוספות למארחת. פלדין ענה עם שלשה גדולה על הבאזר. גליל עליון מובילה במחצית.

ברק פלג (ניסן עייש)ברק פלג (ניסן עייש)

רבע שלישי - 51:69 לגליל עליון

המארחת פתחה את הרבע השלישי בריצת 0:4. האורחת עם ריצת 0:5 בהובלת פלדין. ווייטהד עם 5 נקודות לזכות נס ציונה, פלדין עם עוד שלשה- קרב נהדר בין השניים הללו. הצפוניים מובילים 38:46. אמסלם וקינג עם שלשה לכל צד. ריצת 0:5 של גליל עליון. ריצת 0:4 של נס ציונה בצד השני. סילבאריו, פלדין ואמסלם הובילו את גליל עליון לריצת 2:10. האורחים ברחו למארחים ומובילים 48:62. ווייטהד ומינסי עם 3 לנס ציונה. אנדרסון וסילבאריו ענו עם שלשות לזכות הצפוניים. הפער גדל.

אלעד חסין (רועי כפיר)אלעד חסין (רועי כפיר)

רבע רביעי - 87:91 לגליל עליון

ווייטהד הנהדר פותח את הרבע הרביעי עם 4 נקודות רצופות. הובר ענה עם שלשה בצד השני. ריצת 0:6 של המארחת שמנסה לחזור לעניינים, בהובלת ווייטהד. פסק זמן של החבורה מהגליל. אנדרסון ווייטהד עם שלשה לכל צד. אנדרסון המצוין הוסיף עוד שלשה עבור החבורה של ברק פלג. שגב וסילבאריו גם הם עם 2 נקודות כל אחד לקבוצתו. שגב ו-ווייטהד עם 4 נקודות לנס ציונה, הובר ופלדין עם 5 לצפוניים. ג’ורג’ קינג הנפלא הוסיף שבע נקודות רצופות משלו. סילבאריו והובר קלעו ארבע נקודות לחבורה מהגליל. מיינסי ענה עם 5 נקודות משלו. הפער קטן ל-7. וואו! ווייטהד עם שלשה נהדרת מוריד את הפרש ל-4 בלבד. גליל עליון מצליחה לשמור על היתרון אחרי רבע אחרון נהדר של המארחת.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה