הצפון עושה טוב לנס ציונה. אחרי שניצחה ברוממה את הפועל חיפה במשחק החזרה שלה לליגת ווינר סל, הודות להופעת ענק חשוב להזכיר, גם הפעם הכתומים מהשפלה ניצחו. אמנם זה הלך הערב (שלישי) יותר קשה וצמוד, כולל הארכה דרמטית, אך בסיום שוב נס ציונה השיגה את הניצחון השלישי מפתיחת העונה.

זה נגמר ב-92:95 אחרי 45 דקות של כדורסל מהנה בכפר בלום, ללא אזעקות חשוב לציין. גליל עליון שחזרה לליגה תחפש את הניצחון במחזור הבא ויכולה לשאוב עידוד מהיכולת המצוינת של רועי הובר. הגארד היה במשחק שיא עם 30 נקודות, כשג’יימס פלדין המנוסה התעורר בחצי השני ובהארכה עם 19 נקודות, אך כאמור זה לא הספיק הפעם לקבוצה של ברק פלג ולצוותו, שחשוב לציין כי עלו לטקס לפני המשחק עם חולצות למען השבת החטופים הביתה.

נס ציונה גוברת על גליל עליון 92:95

בצד המנצח של אלעד חסין, שנשאר מושלם עם שלושה ניצחונות (היחידה בליגה שהספיקה לנצח לפני ה-7.10) בלטו ראלי אולקינס עם 21 נקודות וג’קובי בויקינס עם 20 נקודות. אגב, נס ציונה כבר הייתה יכולה לסגור עניין לפני הארכה, אך עשתה זאת קצת יותר קשה, כשבחמש הדקות הנוספות איתי שגב (13 נקודות ו-7 ריבאונדים) היה שם כדי לשמור על הפער המינימלי עד לניצחון.

מחווה למען החטופים באולם (גיל נוימן)מחווה למען החטופים באולם (גיל נוימן)
ראלי אולקינס רודף אחרי מירון רוינה (גיל נוימן)ראלי אולקינס רודף אחרי מירון רוינה (גיל נוימן)

רבע ראשון – 20:26 לגליל עליון

טרם ההתמודדות נערכו טקסים מכובדים מאוד לזכר הנופלים במלחמת חרבות ברזל ולמען השבת החטופים, כולל שלט ביחד ננצח שהחזיקו השחקנים ודקת דומייה שהתקיימה בכפר בלום. סקור גבוה בפתיחה, הובר בולט בצד אחד, ווייטהד (5 נקודות) אצל האורחת מהשפלה. הובר היה מעל כולם ב-10 הדקות הראשונות, גם קררה תרם חלק נאה, אולקינס ו-ווייטהד השאירו את הכתומים בפיגור לא גדול.

ג'יימס פלדין מול איתי שגב (גיל נוימן)ג'יימס פלדין מול איתי שגב (גיל נוימן)

רבע שני – 44:48 לגליל עליון

הובר המשיך להיות פשוט בלתי ניתן לעצירה, הוא כבר על 15 נקודות ואנחנו עוד לא קרובים למחצית המשחק. ג’רום מיינסי נכנס קצת לקצב בצד השני, אך ההגנה של אלעד חסין ושחקניו לא בשיאה, בלשון המעטה. בהמשך, ווייטהד ובויקינס לקחו את העניינים לידיים והיתרון של הצפוניים ירד לנקודה אחת בלבד, אך פלדין (9 נקודות) עם שלשה גדולה הרגיע קצת את פלג שירד למחצית ביתרון 4 נקודות.

רועי הובר ולוטן אמסלם (גיל נוימן)רועי הובר ולוטן אמסלם (גיל נוימן)

רבע שלישי – 63:66 לגליל עליון

לאט לאט ובסבלנות נס ציונה, שהגיעה אחרי הניצחון המוחץ בחיפה, המשיכה לקזז ולקזז את ההפרש, עד שנקודות של אולקינס מהקו השלימו את המהפך וקבעו 50:51 לאורחים. רוינה קלע ליי אפ והיתרון המשיך לנוע מצד לצד בדרך כנראה לרבע אחרון מותח וצמוד בכפר בלום. הובר, מי אם לא הוא, חתם את הרבע עם פלוטר נהדר בלחץ של סוף שעון וקבע 63:66 אחרי שלושה רבעים, הגארד כבר עם 22 נקודות.

מירון רוינה ואיתי שגב (גיל נוימן)מירון רוינה ואיתי שגב (גיל נוימן)

רבע רביעי – 80:80

נקודות של שגב ו-ווייטהד העניקו לאורחים בכתום יתרון של 2 נקודות, כשהאחוזים ירדו משמעותית בדקות האחרונות, בעיקר בצד של הצפוניים. אולקינס המשיך ביכולת הטובה והעניק לקבוצתו יתרון של 6 נקודות, ברק פלג ביקש פסק זמן כדי לעצור את הסחף. נס ציונה כבר נגעה בניצחון, אך גליל חזרה בעזרת פאול בלתי ספורטיבי ונקודות של רוינה. בשנייה האחרונה, אמסלם עוד היה יכול לרשום ניצחון מטורף עם קליעה מהחצי, אך הכדור התגלגל על הטבעת ויצא, זה 80:80 והארכה.

הארכה – 92:95 לנס ציונה

הובר שכל המשחק סחב את המארחת על גבו נראה כמי שהתחיל להתעייף, האורחת בעזרת נקודות של אולקינס עלתה ליתרון 3, אך פלדין איזן את התוצאה עם שלשה גדולה, עוד אחת. שגב קלע אחת מהקו, מיינסי לקח ריבאונד והוסיף שתי נקודות משלו מהקו, ופלדין הפעם החטיא מבחוץ ולא הצליח לשלוח את המשחק להארכה נוספת.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה