הפועל תל אביב ללא ספק יכולה להיות מרוצה ממה שהתחרש אתמול (שני). האדומים גברו על קריית אתא עם 83:100, ביצעו מהפך בסדרה, ניצחו 1:2 ועלו בפעם השנייה ברציפות לגמר הפלייאוף של ליגת ווינר סל – זאת כדי לקבוע שניים או שלושה משחקים שוב פעם מול מכבי תל אביב במעמד הגדול.

רק שלצד החגיגות הצנועות בעקבות כך שהמטרה לא הושגה עדיין, במועדון חושבים קדימה. ההנהלה קיבלה החלטה שבעונה הבאה יהיה מנהל מקצועי בהיכל קבוצת שלמה ואחרי חיפושים רבים, הרבה ראיונות, לא מעט מועמדים והרבה מחשבה – נמצא האיש. ג’ורג’ הינאס חתם בהפועל תל אביב ומהעונה הבאה יהיה אמון על הפן המקצועי.

הינאס למד ניהול ספורט בגרמניה והיה מנהלה המקצועי של א.א.ק אתונה בשנים האחרונות. תחת ניהולו המקצועי המועדון היווני זכה פעם אחת בליגת האלופות של פיב"א, הגיע בעונה נוספת לגמר המפעל, זכה בשני גביעים ביוון והעפיל לגמר פלייאוף הליגה היוונית.

סטפנוס דדאס חוגג. מכיר את חינאס (רועי כפיר)סטפנוס דדאס חוגג. מכיר את חינאס (רועי כפיר)

הינאס יהיה אחראי על הקמתה ופיתוחה של החטיבה המקצועית של המועדון. במסגרת תפקידו ינהל את כלל העובדים הקשורים בפעילות המקצועית: צוות המאמנים, השחקנים, צוות ניהול הקבוצה, הצוות הרפואי, סקאוטים, אנליסטים וכל פונקציה מקצועית נוספת שתצטרף למועדון.

“תחת אחריותו של הינאס יהיו גם קבוצת הבת של המועדון, גיוס השחקנים והמעקב אחרי שחקנים מושאלים”, נכתב בהודעה של הפועל. עידן פלדה שעסק רבות במהלך העונה בתיאום פעילות הקבוצה בחו"ל ובקשר עם קבוצות והנהלת היורוקאפ ימשיך להיות חלק מהחטיבה המקצועית ויסייע להינאס בתפקידיו לצד המשך פעילותו מול היורוקאפ.

הינאס אמר: "אני רוצה להודות לכל הנהלת המועדון על ההזדמנות להצטרף למשפחת הפועל תל אביב. זה כבוד גדול עבורי ואני מגיע עם המון מוטיבציה ורצון לעזור כדי להשיג את המטרות שלנו. אני יודע שהפועל תל אביב הוא מועדון גדול עם היסטוריה ארוכה ואוהדים מדהימים, ואני מצפה לפגוש את כולם בקרוב באולם הביתי שלנו".

עופר ינאי ורמי כהן (שחר גרוס)עופר ינאי ורמי כהן (שחר גרוס)

הינאס בילה את 14 השנים האחרונות בחייו כמנהל המקצועי בא.א.ק אתונה, שם רשם כמה הישגים יפים כמו זכייה בליגת האלופות של פיב”א ושני גביעים. במהלך התקופה שלו שם, היווני שיתף פעולה עם סטפנוס דדאס כשזה אימן בא.א.ק אחרי הפרק שלו בחולון, כשגם בראיין אנגולה שיחק תחת הינאס. הוא כבר היה בארץ וצפה במשחק של הקבוצה, כאשר הוא עשוי להגיע לצפות גם בסדרת הגמר.

מיד לאחר שסדרת הגמר תסתיים, הינאס יחל בהכנות לקראת העונה הבאה ובניית הסגל, כשהמטרה בהפועל תל אביב ברורה – לזכות ביורוקאפ כדי להשיג את הכרטיס ליורוליג. כל זה עוד רחוק, כאשר לסגנית האלופה יש עוד שני משחקים העונה לכל הפחות, כשהמטרה השנה ברורה יותר יותר מבעונה הבאה – לנצח בסדרה את מכבי ולזכות באליפות.

דדאס: ״נשארו לנו שני משחקים לנצח״
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה