אחרי שגברה לפני יומיים 81:86 על ספורטינג ליסבון הפורטוגלית במשחק הפתיחה של היורופקאפ, עירוני נס ציונה רשמה הערב (חמישי) 73:90 על סולנוקי אולאי ההונגרית בבועה בוולוצלאבק שבפולין במסגרת המחזור השני בבית 3 של המפעל. בעקבות הפסדה של ספורטינג לאוסטרוב הפולנית, הכתומים הבטיחו את מקומם בשמינית הגמר, כאשר מחר ב-16:00 ישחקו מול הפולנים בקרב על המקום הראשון בבית.

בראד גרינברג: "התקשנו בהתחלה לעצור אותם, הם קלעו ב-7 המהלכים הראשונים שלהם במשחק ולא הצלחנו להאט אותם בכלל. התאוששנו והדברים הלכו לכיוון שלנו כשהתחלנו לשמור בהגנה אזורית החל מאמצע הרבע השני. זה היה ההבדל מנקודת מבט הגנתית שנתן לנו לצאת להתקפות מתפרצות ולקלוע במעבר".

בראד גרינברג (איציק בלניצקי)בראד גרינברג (איציק בלניצקי)

רביב לימונד: "אני חושב שהתחלנו לשחק בצורה אגרסיבית יותר בהגנה במחצית השנייה וזה עזר לנו להפוך את המשחק. הצלחנו לכסות את נקודות התורפה שההונגרים ניצלו במחצית הראשונה, השתפרנו בהתקפה ושיחקנו יחד. כל זה נתן לנו מומנטום חיובי עד לסיום".

ג'רום מיינסי: "התחלנו לאט, סולנוקי התחילה באנרגיה ובעוצמה יותר גבוהה מאיתנו - אבל למזלנו הייתה לנו תרומה נהדרת מהספסל שעזרה לנו לשנות את האנרגיה של המשחק. נלחמנו, הרמנו את הרמה בהגנה - והצלחנו לצאת עם הניצחון".

זה התחיל רע מאוד מבחינת הכתומים של בראד גרינברג, שנקלעו לפיגור 13 נקודות במהלך הרבע הראשון, אך נס ציונה הצליחה לחזור ולקראת סיום הרבע השלישי אף פתחה יתרון דו ספרתי, שבשיאו עמד על 17 נקודות הפרש לקראת סיומו של המשחק, הפעם בדרך לניצחון יקר שקירב מאוד את הכתומים לשמינית הגמר. 

מי שהצטיינו במשחק היו ג’רום מיינסי (9 ריבאונדים) ו-וויין סלדן, שקלעו 17 נקודות כל אחד, כאשר גם פטריק מילר, שסיפק 15 נקודות, 8 אסיסטים ו-6 ריבאונדים, טל דן שתרם 15 נקודות, 6 אסיסטים ו-4 ריבאונדים וליאור קררה, שהוסיף 13 נקודות ו-5 ריבאונדים, הרשימו וקלעו בספרות כפולות.

ניצחון דרמטי למכבי חיפה על גלבוע/גליל
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה