אחרי חמישה משחקים, הארכה, יותר מ-30 חילופי הובלה, הרבה מאד דרמה ומתח - הפועל גלבוע גליל עלתה לליגת העל לאחר עונה אחת בליגה לאומית Winner.

הקבוצה של שי סגלוביץ' התגברה על זו של טל פלד שבתום ארבעה רבעים לוח התוצאות הראה 76:76 והמשחק הלך להארכה בדרך לדרמה של ממש. הקבוצה מהגליל ניצלה עבירה חמישית של ג'וש פרוינד כדי להעפיל לליגת העל.

האדומים קיבלו משחק אדיר מעמית אהרוני (23 נקודות, 8 אסיסטים, 8 ריבאונדים) שעולה ליגה בפעם השלישית. 

שחקני גלבוע גליל חוגגים (יעל אמסילי )שחקני גלבוע גליל חוגגים (יעל אמסילי )

מהלך המשחק

סל רדף סל בפתיחת המשחק והלוח הראה 7:7 לאחר חמש דקות. דניאל גואטה קלע שתי שלשות ברצף ועם אחת נוספת של עמית אהרוני זה 16:11, אבל ארבע נקודות ברצף של ג'וש פרוינד קבעו 16:15 לגלבוע גליל.

המשחק השקול נשמר בפתיחת הרבע השני כשהביתיים סיפקו נקודות בצבע ואילו האדומים עם אחוזי קליעה טובים מהשלוש - 23:24 לרחובות, חמש דקות למחצית.

עידו דוידי ועמית אהרוני קלעו מהשלוש, אבל עומר הראל חתם את המחצית עם שלשה משלו - 37:39 לרחובות. האורחים פתחו טוב את הרבע השלישי, אבל ג'וש פרוינד החזיר לרחובות את היתרון - 48:49.

המשחק המשיך להיות צמוד כשהיתרון עבר מצד לצד והמילה האחרונה הייתה של עמית אהרוני שקבע 56:58 לגלבוע גליל לאחר הרבע השלישי. שי גואטה ועמית אהרוני החליפו שלשות וקבעו 67:67 לצפוניים, חמש דקות לסיום.

שתי הקבוצות נתקעו ולא הצליחו לייצר נקודות כמעט שתי דקות, עד שג'וש אלדריך קבע 66:69. ג'וש פרוינד שוב הפך את התוצאה ושלשה מהפינה של רועי נציה קבעה 70:72 לגלבוע גליל, שתי דקות לסיום.

40 שניות לסיום טל פלד צלף שלשה גדולה וקבע 72:74 לרחובות. עמית אהרוני חזר מפסק זמן עם סל ועבירה וקבע 75:74 לגלבוע גליל, 27 שניות לסיום. אהרוני נשלח לקו ודייק בזריקה אחת ובצד השני טל פלד עם סל גדול קבע 76:76 בדרך להארכה.

תוספת הזמן נפתחה טוב עבור האורחים שקלעו חמש נקודות ברצף ולאחר מכן ג'וש פרוינד ספג עבירה חמישית ומכאן הדרך לעליית ליגה נסללה.

שחקני גלבוע גליל חוגגים (יעל אמסילי)שחקני גלבוע גליל חוגגים (יעל אמסילי)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה