החשש הגדול אומת. לאחר שנפצע בניצחון 1:3 של נבחרת ספרד על גאורגיה, ירד מכר הדשא בדמעות ופונה ישירות לבית החולים, ברצלונה שחררה היום (שני) הודעה רשמית בנוגע לפציעתו של גאבי ומסרה: “הוא סובל מקרע מלא של הרצועה הצולבת הקדמית בברך ימין ופציעה הקשורה למיניסקוס החיצוני”. המשמעות היא שהקשר המוכשר כנראה יחמיץ את היורו בקיץ.

בהודעה הרשמית של בארסה נכתב: “חדשות רעות עבור ברצלונה. בדיקות שנערכו הבוקר הראו שלשחקן גאבי יש קרע מוחלט של הרצועה הצולבת הקדמית בברך ימין ופציעה הקשורה במיניסקוס החיצוני. בימים הקרובים הוא יעבור טיפול כירורגי. בתום ההתערבות יינתן דוח רפואי חדש”.

בבלאוגרנה לא מסתירים את הכעס העצום על הדרך בה ניהל המאמן, לואיס דה לה פואנטה, את דקות המשחק של השחקן הצעיר. “למשחק מול גיאורגיה כבר לא הייתה שום חשיבות, במועדון לא מצליחים להבין – מדוע הוא בכלל שיחק במשחק הזה?”, נכתב על ידי העיתונאי חאבי מיגל המקורב לצ’אבי.

גאבי נאנק מכאבים (רויטרס)גאבי נאנק מכאבים (רויטרס)

במועדון ציפו מהמאמן, בהתחשב בכך שגאבי שיחק כמעט בכל משחקי הנבחרת 90 דקות, כי הפעם הוא יעניק לו מנוחה. קשר ברצלונה היה השחקן השני יחד עם רובין לה נורמן מריאל סוסיאדד שדה לה פואנטה החליט להשאיר בהרכב ביחס למשחק הקודם. צריך לזכור שגאבי שיחק בכל משחק מאז לקח דה לה פואנטה את המושכות של הנבחרת הלאומית, עם 23 משחקים בסך הכל כפותח וארבעה כמחליף. “המאמן הספרדי סחט אותו בצורה כזו שבסופו של דבר הוא נשבר, ובצורה הגרועה ביותר”, הוסיף העיתונאי חאבי מיגל.

עוד דיווח: “בברצלונה אפילו לא רוצים לשמוע על הפיצוי הכספי שיקבלו מאופ”א בעקבות הפציעה שהתרחשה בחלון בינלאומי, שכן הם רואים שהנזק מגיע הרבה יותר רחוק, במיוחד בהתחשב בתפקידו של גאבי בקבוצה”.

לואיס דה לה פואנטה (רויטרס)לואיס דה לה פואנטה (רויטרס)

כעת על הפרק במועדון שוקלים להגיש תלונה רשמית להתאחדות כנגד התנהלותו של המאמן, או שמא יהיה זה ז’ואן לאפורטה שיעביר את כעס המועדון לראשי ההתאחדות בשיחות סגורות. כך או כך, הנזק כבר קרה וכמו שהדברים נראים גאבי לא ישחק עד סיום העונה וכנראה שגם לא ביורו בקיץ. 

דאיו אופמקאנו במסיבת העיתונאים
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה