צ’אבי ערך את הבכורה שלו כמאמן ברצלונה היום (רביעי) לפני שנתיים. ב-20 בנובמבר 2021 המאמן עמד לראשונה על הקווים של הקטלונים והאתגר שלו היה עצום. קשר העבר האגדי קיבל קבוצה מלאה בפציעות שמדורגת במקום ה-9 במרחק 11 נקודות מהמוליכה ועל סף הדחה מליגת האלופות, אך בכל זאת הצליח לרשום ניצחון 0:1 על אספניול בדרבי בזכות שער בפנדל של ממפיס דפאיי.

מאז התחיל הפרויקט של צ’אבי. המאמן ספג ביקורות כמעט בכל משחק באירופה עם ברצלונה, אך ההצלחה בליגה חיפתה על הכישלון באלופות. שני התארים בהם זכה המאמן בעונה שעברה - הסופר קאפ הספרדי ולה ליגה - והקאמבק המדהים בעונתו הראשונה, בה קיבל את הקבוצה במקום ה-9 והיא סיימה את העונה כסגנית האלופה, גם עזרו לספרדי לצבור עוד אורך רוח מהאוהדים ומהתקשורת.

ב-107 המשחקים הללו של צ’אבי כמאמן, היו לו 67 ניצחונות (62.61%), 19 תוצאות תיקו (17.75%) ו-21 הפסדים (19.26%), עם סך של 200 שערי זכות ו-102 שערי חובה. גם את השער ה-100 וגם ה-200 כבש אותו שחקן - החלוץ הפולני רוברט לבנדובסקי, שהפך למלך השערים של עידן צ’אבי עם 41 כיבושים, 22 יותר ממי שבמקום השני, פראן טורס שהבקיע 19 שערים. 

רוברט לבנדובסקי (רויטרס)רוברט לבנדובסקי (רויטרס)

מארק-אנדרה טר שטגן הוא השחקן שרשם הכי הרבה משחקים תחת צ’אבי עם 102 הופעות. במקום השני נמצא גאבי עם 97, בעוד פראן טורס סוגר את השלישייה הראשונה עם 87. פרנקי דה יונג קרוב אליו עם 84 וסרחיו בוסקטס אחרי ההולנדי עם 77. מה שמעט מפתיע הוא מספר המשחקים המועט של פדרי מאז שהספרדי על הקווים – 58, במיוחד בהתחשב בכך שתחת רונאלד קומאן הוא שיחק שישים משחקים. 

צ’אבי נתן הזדמנות ל-13 שחקנים ממחלקות הנוער, כששלושה מהם – לאמין ימאל, פרמין לופס ואיניאקי פנייה – הפכו לשחקני הקבוצה הראשונה. רצף הניצחונות הארוך ביותר ברציפות של המאמן הוא שמונה כשגבר בין 15 בינואר עד 12 בפברואר 2023 על ריאל מדריד, סאוטה, חטאפה, ריאל סוסיאדד, ג'ירונה, בטיס, סביליה ו-ויאריאל. ב-50 המשחקים הביתיים, המאזן עומד על 33 ניצחונות, שמונה תוצאות תיקו ותשעה הפסדים, כאשר ב-54 משחקי חוץ ברצלונה רשמה 33 ניצחונות, 10 תוצאות תיקו ו-11 הפסדים. 

“אין ספק שהתחושות בקרב האוהדים לאחר 107 המשחקים של צ'אבי כמאמן מעורבות ויש המון סימני שאלה. מצד אחד, שביעות רצון בגלל שהצליח להוציא את הקבוצה מהמשבר, אבל מצד שני, תסכול בגלל שההתקדמות איטית מהצפוי, במיוחד ביכולת, שם יש עוד הרבה דברים לשפר. המאמן רשם הצלחה בזכות מחיובות והקרבה שהחדיר בשחקניו ויש לו את התמיכה המוחלטת של הבכירים במועדון”, סיכמו ב’אס’ הספרדי את הקדנציה של המאמן. 

צ'אבי חוגג ניצחון ראשון בדרבי של ברצלונה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה