זה כבר ממש לא מקרי. ג’ירונה מוכיחה מדי שבוע שהיא קבוצה שמסוגלת ללכת עד הסוף ולקרוא תיגר על אליפות סנסציונית בספרד. אמש (שני), הקבוצה האדירה של מיצ’ל לא נתנה לניצחון הענק 2:4 על ברצלונה לטשטש אותה, ועם 0:3 קליל על אלאבס שבה לפסגת הליגה הספרדית. 

בינתיים, עושה רושם שבכלי התקשורת בספרד שמחוץ לקטלוניה לא בדיוק סופרים את הפתעת העונה. כך למשל ב’מארקה’ וב’אס’ המוליכה לא תפסה את הכותרות, בעוד שרק ב’ספורט’ הקטלוני קיבלה ג’ירונה את כותרת השער הראשית ובה נכתב: “סופר לידר” (“סופר מוליכה”). צפו בתקציר הניצחון: 

הלהיט של הליגה, ג'ירונה עושה את זה שוב

בזכות הניצחון, ג’ירונה כאמור עלתה למקום הראשון על חשבון ריאל מדריד. לקבוצה של מיצ’ל 44 נקודות, ושימו לב לנתון הבא: שלוש מארבע הקבוצות האחרונות שהגיעו למאזן של 44 נקודות בדיוק לאחר 17 מחזורים, גם זכו בסיום העונה באליפות: ברצלונה 2008/9, אתלטיקו מדריד 2020/21, וברצלונה 2022/23. למעשה, היחידה שהגיע למאזן הזה ולא זכתה באליפות בסיום העונה היא ריאל מדריד בעונת 2010/11. 

“אנחנו ממשיכים לחיות בחלום” אמר בסיום המשחק מאמן הקבוצה, מיצ’ל. “יש לנו 14 ניצחונות ב-17 משחקים, זה מספר חייתי, מספרים של ריאל וברצלונה, ואנחנו משיגים אותם. זה נראה קל, אבל לעשות את מה שאנחנו עושים זה מאוד קשה. אנחנו נמצאים בתקופה יפה וצריך ליהנות ממנה. למרות שאני עדיין לא רואה מטרה אחרת מלבד להגיע לאירופה. בוא נראה אם נצליח להגשים חלום ולשחק בליגת האלופות בעונה הבאה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה