ימים גורליים בנוגע לפרויקט הבא של ברצלונה. היום צפויה להתקיים פגישה גורלית בין צ’אבי לנשיא ז’ואן לאפורטה ושאר חברי ההנהלה, כאשר בקטלוניה מאמינים שהמאמן יחזור בו מההחלטה לעזוב בסיום העונה ויבחר להמשיך לעונה נוספת בהתאם לחוזהו.

ב’ספורט’ נטען שצ’אבי ודקו כבר שוחחו על הפן הספורטיבי וטענו שהמאמן רמז שהוא יהיה מוכן להמשיך ללא דרישות מיוחדות. המנהל המקצועי והמאמן מסכימים שהקבוצה תוכל לצמוח אם תסמוך יותר על הצעירים, ויודעים שיצטרכו קשר אחורי ברמה גבוהה, אך הבעיה הייתה ונותרה הפן הכלכלי.

לאפורטה מצידו משוכנע שצ’אבי הוא הדמות האידאלית להוביל את הפרויקט וינסה לצייד אותו בכל “נשק” אפשרי כדי שהקבוצה תוכל להתחרות בצורה טובה יותר, למרות שהעונה הקבוצה לא זכתה בתארים. הנשיא מקווה שעד סוף השבוע או בתחילת השבוע הבא יתקבל אור ירוק לכך שהמאמן ימשיך במועדון.

לאפורטה וצ'אבי (רויטרס)לאפורטה וצ'אבי (רויטרס)

במקביל, ב’ספורט’ מדווחים שבארסה החליטה להציע לרפא מארקס, מאמן קבוצת המילואים והמועמד המוביל לרשת את צ’אבי אם יעזוב, חוזה חדש. במועדון מרוצים מאוד מהעבודה של המקסיקני וההצעה תהיה מיידית וללא קשר לתוצאות שתשיג ברצלונה ב’ בהמשך העונה.

בברצלונה משוכנעים שמארקס הוא המחליף הטבעי לצ’אבי והוא תמיד היה האופציה הראשונה, כאשר אם הספרדי יעזוב, בלם העבר יקבל הצעה לאמן את הקבוצה הבכירה: “ההצעה למארקס משמעותה הפגנת ביטחון בעבודתו, כאשר חוזהו הנוכחי מסתיים בקיץ”, נכתב בקטלוניה.

צ'אבי ורפא מארקס (האתר הרשמי של ברצלונה)צ'אבי ורפא מארקס (האתר הרשמי של ברצלונה)

השנתיים האחרונות שלו בקבוצת המילואים הכינו אותו לקפיצה המתבקשת, אך עונה שלישית בקבוצת המילואים עלולה להאט את התקדמותו והניסיון שיצבור כמאמן. בהנהלת המועדון מרוצים מהאופן שבו קידם שחקנים צעירים וגם מכך שהמקסיקני לא התלונן ותמיד חיפש דרכים לשפר את שחקניו ולהקפיץ אותם למעלה.

בתוך כך, ברדיו ‘Rac1’ דווח שברצלונה הולכת בכל הכוח ועד הסוף על הערעור לגבי החלטות השיפוט בקלאסיקו האחרון בסנטיאגו ברנבאו, ובהמשך למה שז’ואן לאפורטה אמר לגבי האפשרות לבקש משחק חוזר, הקבוצה החליטה להגיש עתירה לבית המשפט בספרד בעקבות אי החשבת שער הרפאים של לאמין ימאל, כשהכדור עבר באופן מלא את קו השער.

עוד בברצלונה, בכלי התקשורת הבכירים בקטלוניה ממשיכים לטעון שרכישתו של ברנרדו סילבה ממנצ’סט סיטי אפשרית. המועדון ניסה להחתימו גם בקיץ שעבר ללא הצלחה, אך בחוזהו קיים סעיף שחרור בגובה 58 מליון אירו: “הקשר מרגיש שזה הזמן שלו לעזוב את המועדון האנגלי ואת הפרמייר ליג למרות שחידש חוזה. החלום שלו זה לשחק בברצלונה, אבל גם פ.ס.ז’ קשובה”, נכתב בספרד.

כותרות העיתונים בספרד (צילום מסך)כותרות העיתונים בספרד (צילום מסך)
וואו: כל התגובות בעולם לקלאסיקו המשוגע
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה