בזמן שברצלונה לוקחת את הזמן עם ההחלטה בנוגע לצ’אבי בצל הסיכום העקרוני עם האנזי פליק, אחד האקסים שלה בדרך לקבוצה חדשה: פרנסיסקו (צ’אבי) גארסיה פימיינטה עזב היום (חמישי) רשמית את לאס פלמאס והוא צפוי לחתום בסביליה, כך דווח ב’מארקה’.

לאס פלמאס הודיעה בצהריים על פרידה מגארסיה פימיינטה, שהעלה אותה לליגה הספרדית הבכירה וגם הוביל אותה להישארות בעונה הזו. “אנחנו מודים לו על המחויבות במהלך השנתיים וחצי בקבוצה ומאחלים לו בהצלחה בפרויקטים העתידיים", נמסר מהמועדון.

כזכור, גארסיה פימיינטה שגדל בלה מאסיה והיה בסגל של ברצלונה בשנות ה-90, הפך לאחד המאמנים המוערכים במחלקת הנוער שלה בזמנו ואימן, בין היתר, את ליאו מסי. בהמשך הוא הוביל את הנוער של בארסה לזכייה בליגת האלופות עד גיל 19 ורשם הצלחה עם קבוצת המילואים, לה החזיר את הסגנון המזוהה עם המועדון.

הוא גם הוזכר כמועמד להתמנות למאמן הקבוצה הראשונה לפני המינוי של צ’אבי ולבסוף פוטר בהחלטה מפתיעה של ז’ואן לאפורטה. לבסוף, גארסיה פימיינטה סיים את דרכו בקבוצת נעוריו בטונים צורמים ומצא את היעד הבא שלו במהלך עונת 2021/22, אז החליף את פפה מל בלאס פלמאס.

כאמור, גארסיה פימיינטה העלה את הקבוצה מהאיים הקנאריים ללה ליגה ולבסוף השאיר אותה בה למרות 13 מחזורים רצופים ללא ניצחון, כולל תשעה הפסדים.

בתקופתו בלאס פלמאס רשם המאמן 104 משחקים, בהם רשם 41 ניצחונות, 33 תוצאות תיקו ו-30 הפסדים. משחק הפרידה של גארסיה פימיינטה מלאס פלמאס יהיה במחזור האחרון מול דפורטיבו אלאבס ולאחר מכן, כנראה, יעבור לסביליה.

שער אחד גדול לכל שחקן מהסגל של ברצלונה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה