ברצלונה הודיעה על פיטוריו של צ’אבי בסוף השבוע שעבר בתום סאגה הזויה ומתמשכת. המאמן עמד על הקווים אתמול (ראשון) בניצחון 1:2 על סביליה שהיה משחק הפרידה שלו מהקטלונים. צ’אבי כבר הודיע שהוא רוצה לסיים את דרכו במועדון שהוא כל כך אוהב בצורה הכי ראויה ומכובדת שאפשר.

הגישה הג'נטלמנית הזאת הובילה אותו לוותר על פיצויים בגובה 12 מיליון אירו שהקטלונים אמורים לשלם לו בגין חוזהו לשנה נוספת, במטרה לא להכניס את המועדון לקשיים כלכליים. למרות זאת, צ’אבי דרש משאר חברי הצוות המקצועי שלו לגבות את כל הפיצויים שהם זכאים להם, עד האירו האחרון.

הצוות של צ’אבי כולל שמונה אנשים, מתוכם שבעה נחשבים קרובים אליו במיוחד והגיעו איתו מאל סאד הקטארית לפני שנתיים וחצי. המעטפת מכילה שני עוזרי מאמן, מאמן כושר, פיזיותרפיסט, שלושה סקאוטים ומנהל תקשורת שהצטרף לבארסה לפני שנה.

צ'אבי מתוסכל (רויטרס)צ'אבי מתוסכל (רויטרס)

סכום הפיצויים הכולל של כל חברי הצוות מוערך בכשלושה מיליון אירו, רבע מהסכום שצ’אבי ויתר עליו לברצלונה. המאמן יודע שהסכומים נמוכים יחסית ומקובלים על הנהלת הקטלונים ולכן הפציר בשלל אנשי המעטפת שלו לא להתפשר בנושא.

הספרדי אימן את ברצלונה בשנתיים וחצי האחרונות וזכה איתה באליפות אחת וגביע אחד. העונה הוא ושחקניו סיימו במקום השני בטבלת הלה ליגה, עשר נקודות מאחורי ריאל מדריד. בליגת האלופות הודחה בארסה ברבע הגמר אחרי הפסד ביתי לפאריס סן ז’רמן.

פרידה מתוקה: צ'אבי נפרד מבארסה עם ניצחון
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה