הוגו מאיו, קפטן סלטה ויגו לשעבר, יעמוד לדין באשמה שתקף מינית את האישה שהפעילה את בובת הקמע של אספניול. המקרה המדובר אירע ב-24 באפריל 2019, לפני משחק של הגליסיאנים מול הקבוצה מברצלונה, כשנטען שמאיו שלח את ידיו לעבר החזה של האישה והפרקליטות דורשת לגזור עליו עונש מאסר וקנס גדול. הדיון ייערך ב-11 ביולי בבית המשפט הפלילי בברצלונה.

שחקן אינטרנסיונל הברזילאית כיום עמד בתקופה האחרונה תחת חקירה מעמיקה ובסופה הוחלט להגיש כתב אישום. כפי שניתן לצפות בתיעוד שהתפרסם, בעת ששחקני סלטה עברו לפני אלה של אספניול ובירכו זה את זה לפני המשחק, הקפטן ניגש אל האישה שהייתה מחופשת כתוכי ועמדה בקצה התור וחיבק אותה בצורה מוזרה. למחרת היא הגישה את התלונה.

בין היתר נטען כי מאיו “שם את ידיו מתחת לתחפושת ונגע בשדיים שלה”. רשויות החוק המקומיות החלו לבחון מיד את המקרה ותמונות שהגיעו מהטלוויזיה ומ’לה ליגה’ שימשו כראיות. מאיו עצמו הכחיש וטען לחפותו. לפי החוקה בספרד העונש על מעשים כאלו עלול לגרור מאסר בפועל של בין שנה לשלוש שנים או פיצוי כספי לנפגעת במשך 18 עד 24 חודשים.

בדברים שאמר בפני השופטים ביולי 2019, מאיו טען כי היה מרוכז במשחק הקריטי על ההישרדות ולא שם לב שבכלל נגע בתוכי, כשהוא הבהיר שכלל לא ידע האם מאחורי המסכה נמצאים גבר או אישה. הוא טען שלא הרגיש כי הקמע נסוג ממגעו וגם הוסיף שבסרטון המוצג לא רואים כל תנועה חריגה מצידו וכי מיד הלך. הוא טען שהיה מודע, כמובן, שהמשחק שודר לרבים בפומבי.

בספטמבר 2019 התיק נגנז זמנית בטענה שהחקירה לא מצאה ראיות לתקיפה מינית, נציגיו של מאיו דרשו לסגור את התיק לחלוטין, אך בקשה זו נדחתה בטענה שאומנם לא נמצאו ראיות חותכות, אך גם לא הוכח שהמעשה לא אירע. המקרה ירד מהכותרות למשך כמעט שנתיים, עד שבמאי 2021 בית המשפט המחוזי של ברצלונה ביטל את הצו מ-2019 ופתח מחדש את התיק.

נטען שהמתלוננת “חשפה עובדות שעשויות להוכיח תקיפה מינית”. השופט שבחן את הדברים הבהיר כי לדעתו התיעוד מוכיח שלמרות שנראה שהכול מתרחש מהר, מאיו נמשך זמן רב יותר לצד הקמע מאשר עם יתר השחקנים ו”לכן אנחנו מעריכים שמשהו קרה עם הקמע”. בעקבות כך הוחלט להמשיך את החקירה, שכאמור, הגיעה עכשיו לכדי כתב אישום ומאיו נקרא לבית המשפט.

הוגו מאיו מול ויניסיוס (רויטרס)הוגו מאיו מול ויניסיוס (רויטרס)

המתלוננת עצמה, ששימשה כקמע של אספניול מאז 2006, הפסיקה את תפקידה ב-2021. האישה דורשת שאספניול, סלטה ויגו וחברת כוח האדם שהפעילה אותה באותו המשחק ישלמו לה עבור סיוע משפטי. הדיון נקבע תחילה ל-25 במאי 2023, אך נדחה וכעת נקבע התאריך החדש על ה-11 ביולי. כמעט חמש שנים אחרי המקרה והקפטן לשעבר של הגליסיאנים יעמוד לדין.

טופ 5 לה ליגה: ויניסיוס עם כדור מהאוויר
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה