בסלטה ויגו לא אהבו בכלל את התערבות שופטי המסך אמש (שבת) מול סביליה, בלשון המעטה. הגליסיאנים ראו את השופט הראשי שורק פנדל לזכותם בדקה ה-96 כשלוח התוצאות הראה על 1:1, אך ה-VAR ביטל את ההחלטה והקבוצות סיימו בחלוקת נקודות. המארחת, שלזכותה ניצחון אחד ב-12 מחזורים, נמצאת מתחת לקו האדום וחווה פתיחה עונה נוראית. 

כשנראה היה ששתי הקבוצות יסתפקו בתיקו, קרלס פרס הכניס כדור לרחבה לעבר אנסטסיוס דוביקאס, שלא הצליח להגיע אליו בגלל תפיסה של חסוס נבאס. הרננדס הרננדס הצביע על הנקודה כשהשעון מראה על הדקה ה-90+6, אך מערכת ה-VAR ביטלה את ההחלטה. כשכל האצטדיון זועם, יאגו אספאס לא הצליח לשלוט בכעס שלו וזרק בשתי ידיו לקרקע את המסך של עמדת ה-VAR. צפו: 

אחרי שהתקרית פורסמה ונמתחה ביקורת על התנהגותו של קפטן סלטה, החלוץ פרסם התנצלות ברשתות החברתיות: “אתמול עשיתי טעות. לא הייתי צריך להוציא את התסכול שלי כך. זה כואב לי כי זו לא הדוגמה שאני רוצה לתת לאוהדי סלטה הקטנים”.

“סקנדל בבלאידוס”, נכתב ב’אס’. “מה שקרה בדקות האחרונות של המשחק מספיק כדי לכתוב רומן. אחרי שהשופט סימן שאין פנדל, האצטדיון התפוצץ מכעס. היציעים שרקו כמו שלא שרקו מעולם, בניטס התהלך בין חוסר אמון לחוסר אונים ואספאס זרק את מסך ה-VAR לקרקע. זה היה סרט סיום למשחק שהפך לרכבת הרים של ממש”, הוסיפו.

רפא בניטס דאג לעקוץ את ה-VAR אחרי המשחק: “כוח שווה מסה כפול תאוצה. כוח נראה לי נמדד בניוטון, כמה מספיק כדי להפיל אדם? 10 ניוטון? 12 ניוטון? מה שצריך לשלב ב-VAR זה פיזיקאי כדי למדוד את הכוח ולדעת מה מספיק או לא מספיק. ראיתי את השידור החוזר פעמים רבות, כל מי ששיחק כדורגל מפרש אותו דבר כמוני. במשחק הזה זה פנדל וזהו. כל השאר הוא מה שיצרנו בכדורגל המודרני. אנחנו הולכים אחורה”.

קרב צמוד: סביליה וסלטה ויגו נפרדות בתיקו
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה