נראה שבלא מעט בתים ביורו 2024 העולה לשמינית הגמר תוכרע בשובר שוויון. כידוע, אם בסיום שלושת המשחקים לנבחרות ישנן אותו מספר נקודות, מה שיכריע זה מה שהתרחש במשחק ביניהן, אלא שבמספר לא קטן של מקרים אותן נבחרות סיימו בחלוקת נקודות בראש בראש.

הקריטריון הבא בשובר השוויון הוא הפרש השערים, ואם גם כאן שתי הנבחרות שוות – הנבחרת שכבשה יותר שערים היא זו שתעלה במקרה של שוויון נקודות (זאת ללא קשר לנבחרות שסיימו במקום השלישי, שחלקן גם כן עולות). בשלב הבא, מסתכלים על הכרטיסים שנשלפו נגד הנבחרות.

לסיום אם כל הנתונים הללו שווים בין נבחרות שנמצאות בשוויון נקודות, מסתכלים על המיקום שבו סיימו אותן נבחרות במוקדמות היורו. גרמניה אמנם כבר עלתה, אבל אם במקרה היא הייתה בשוויון נקודות, הפרש שערים, כרטיסים וכו’, והמנשאפט הרי לא שיחקו במוקדמות – הייתה נערכת הגרלה.

כזכור, שתי הראשונות בכל בית בנוסף לארבע הנבחרות הטובות ביותר מהמקום השלישי מעפילות לשמינית הגמר. לשלב 16 האחרונות העפילו בינתיים גרמניה וספרד באופן רשמי, כאשר גם שווייץ, צרפת, הולנד אנגליה שצברו עד כה ארבע נקודות בצמד המחזורים הראשונים, קרובות מאוד וצפויות למצוא את עצמן בשלב הבא. אגב, יש גם נבחרת ראשונה שהודחה, פולין, שמתמטית לא יכולה להשיג את המקום השלישי בביתה.

שחקני צרפת (רדאד ג'בארה)שחקני צרפת (רדאד ג'בארה)

בבית של צרפת והולנד, השתיים עם אותה כמות נקודות וגם הפרש השערים שלהן זהה, כשהולנד עם שער זכות אחד יותר ולכן כרגע היא בפסגה – אבל הכל יכול להתהפך במחזור הסיום, כאשר אם צרפת תנצח בהפרש גבוה מזה של הולנד היא זו שתעלה מהפסגה. בכך אפשר לומר ששתי הנבחרות תלויות בעצמן וגם ביריבתן במאבק על פסגת הבית שצפוי להיות מרתק. צרפת תשחק נגד פולין שלה כבר אין על מה לשחק, הולנד נגד אוסטריה.

הקריטריונים לפניכם במקרה של שוויון נקודות:

1: המאזן הפנימי בין הנבחרות שבשוויון

2: הפרש השערים של הנבחרות שבשוויון

3: מי כבשה יותר שערים בשלב הבתים

4: הכי פחות כרטיסים צהובים ואדומים (כרטיס צהוב שווה נקודה שלילית ואום שלוש)

5: המיקום במוקדמות היורו 

הקריטריונים במאבק על 4 המקומות השלישיים הכי טובים:

1: הכי הרבה נקודות

2: הפרש שערים

3: שערי זכות

4: הכי הרבה ניצחונות

5: הכי פחות כרטיסים

6: מיקום במוקדמות

היום אוסטריה עשתה צעד משמעותי לעבר עלייה לשמינית, כאשר פולין הסתבכה משמעותית. גם המאבק על המקום השלישי ביורו ממשיך, כאשר עושה רושם שחניכיו של ראלף ראנגניק יעלו לשמינית הגמר מהמקום השלישי או השני. כזכור, ארבע נבחרות מהמקום השלישי עולות וזו טבלת המקום השלישי:

1: אוסטריה, 3 נקודות, הפרש שערים 2:3

2: סלובקיה, 3 נקודות, הפרש שערים 2:2

3: סלובניה, 2 נקודות, הפרש שערים 2:2

4: אלבניה, נקודה, הפרש שערים 4:3

נבחרות נוספות במקום השלישי, שכרגע לא עולות: סקוטלנד (נקודה, הפרש 6:2), צ’כיה (0 נקודות, הפרש 2:1, שיחקה בינתיים רק פעם אחת).

מתקדם: מבט מבפנים על הקאמפ נואו החדש
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה