קיליאן אמבפה קיווה לזכות ביורו לראשונה בקריירה שלו, אבל אתמול (שלישי) הודחה נבחרת צרפת בחצי הגמר מול ספרד לאחר הפסד 2:1. הצרפתי שנפגע באפו במשחק הראשון בטורניר שיחק לראשונה מאז ללא מסיכה, הסביר את הסיבה לכך והיה מאוד ביקורתי כלפי עצמו.

אמבפה סיכם את היורו שלו: "הטורניר שלי היה קשה, זה היה כישלון. רצינו להיות אלופי אירופה, אבל אנחנו לא וזה כישלון. זה הכדורגל וצריכים להמשיך הלאה. זו הייתה שנה ארוכה. עכשיו אצא לחופשה ואנוח, זה יעשה לי טוב, ואנסה לחזור חזק יותר”.

“בעיה פיזית או מנטלית? לא, זה לא הסיפור, לא צריך לסבך את הכדורגל יותר מדי. או שאתה טוב או שאתה לא טוב. אני לא הייתי טוב ואנחנו הולכים הביתה. זה פשוט. אני צריך לנוח ואז אעזוב לחיי חדשים”, הוסיף הכוכב.

קיליאן אמבפה מאוכזב (רויטרס)קיליאן אמבפה מאוכזב (רויטרס)

הצרפתי הסביר מדוע שיחק ללא מסיכה: “לפני המשחק קיבלנו החלטה. נמאס לי מהמסיכה וביקשתי מהרופא לשחק בלי. הוא אמר לי שאני יכול לעשות מה שאני רוצה”. לפני שמינית הגמר מול בלגיה אמבפה שיתף: “לשחק עם מסיכה זה פשוט נורא, זה מגביל לך את הראייה והזיעה תקועה. הרגשתי שזה לא אני משחק. ברגע שאוכל להוריד אותה אעשה זאת, זה מעצבן”.

אחרי שקיבל ציון 2 מ’לאקיפ’ מול פורטוגל, הפעם בלי התקשורת הצרפתי העניקו לכוכב את הציון 3. הוא סיים את היורו עם שער אחד בלבד בחמישה משחקים, וגם הוא הובקע מהנקודה הלבנה: “הוא לא היה ברמה של שחקן שרוצה לזכות יום אחד בכדור הזהב”, סיכמו.

ספיד מנסה לעקוף את זלאטן ומקבל בעיטה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה