מכה להולנד, כאשר פרנקי דה יונג יחמיץ את יורו 2024. אתמול (שני) האורנג’ שיחקו את משחק ההכנה האחרון שלהם לקראת אליפות אירופה וניצחו 0:4 את איסלנד, כשלאחר המשחק, הודיעו על ההחלטה.

פרנקי דה יונג כזכור סבל מהקרסול במהלך הימים האחרונים וההתאוששות האיטית מהפציעה שסבל בברצלונה הדאיגה את הולנד ואת המאמן רונאלד קומאן, כאשר הוא פספס אימונים רבים של הנבחרת.

“עצוב לי ומאכזב שלא אגיע ליורו”, כתב דה יונג באינסטגרם. “עשינו הרבה בשביל זה בשבועות האחרונים, אבל הקרסול שלי זקוק לעוד זמן לצערי. חלום וכבוד גדול לייצג את המדינה שלנו בטורניר, ללבוש את החולצה הכתומה, לשיר את ההמנון ולהרגיש את התמיכה של המדינה כולה. אבל עכשיו אני, כמו כל הלגיון הכתום, אעודד את הנבחרת שלנו מהצד. יאללה בחורים”.

דה יונג (רויטרס)דה יונג (רויטרס)

מי שיחליף את קשר ברצלונה בסגל האורנג’ הוא האיש שעשה קפיצה מטאורית העונה בבורוסיה דורטמונד, איאן מאטסן. כזכור, המגן, שהיה לאחד המגנים הלוהטים באירופה העונה וחלק מהותי מהעפלת השוורצגלבן לגמר האלופות, נכלל ברשימה המורחבת, אך בהחלטה תמוהה נופה ברגע האחרון. כעת, הוא יקבל בכל זאת את ההזדמנות שלו לייצג את הנבחרת לראשונה בטורניר גדול.

נוסף על כך, בנבחרת ספגו מכה קשה נוספת למרכז השדה, כשפחות מ-24 שעות לאחר ההודעה על דה יונג, איבדו גם את טון קופמיינרס, שייעדר מהטורניר עקב פציעה גם כן, אותה ספג בחימום לפני המשחק מול איסלנד. 

איאן מאטסן (רויטרס)איאן מאטסן (רויטרס)

לאחר ההודעה של האורנג’ לגבי דה יונג, רונאלד קומאן האשים את ברצלונה בפציעתו: "הגענו למסקנה שגם בשלושת השבועות הקרובים דה יונג לא יהיה מוכן לגמרי. יש לו היסטוריה עם הפציעה הזו. המועדון שלו לקח סיכונים בעבר ועכשיו אנחנו צריכים לשלם את המחיר".

כזכור, המאמן ההולנדי הבהיר בהתחלה שהוא לא רוצה לדון באפשרות שדה יונג לא ייקח חלק אפילו אם הוא לא יהיה כשיר בזמן למשחק הראשון נגד פולין: "כולם 100% למעט פרנקי. הוא אולי לא יהיה כשיר למשחק הראשון, אבל יישאר חלק מהסגל”.

רונלד קומאן (רויטרס)רונלד קומאן (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה