אחרי סדרת אכזבות בטורנירים גדולים לפולין יש תקווה מחודשת לקראת היורו בגרמניה. מיכל פרובירז’, המאמן שמונה במקומו של פרנדדו סנטוס, עדיין ללא הפסד אחרי שמונה משחקים על הקווים ואתמול (שני) הוביל את הנבחרת ל-1:2 על טורקיה במשחק ההכנה האחרון לפני הטורניר. פולין תמריא היום לגרמניה, כשמשחק הפתיחה שלה יהיה בראשון מול הולנד.

אולם, מעל הניצחון הביתי על טורקיה ריחפה עננה בעקבות הפציעות של צמד החלוצים רוברט לבנדובסקי וקארול סווידרסקי שנפצעו ונאלצו לצאת עוד במהלך המחצית הראשונה. הקפטן והכוכב הגדול ביקש חילוף אחרי כחצי שעה בלבד וההלם היה גדול ביציעים ועל הספסל, כשעוד קודם לכן שחקן ורונה נפגע בקרסול תוך כדי חגיגות שער היתרון שכבש קודם.

“לרוברט יש פציעה קלה, מקווה שלא יהיו בעיות”, אמר פרובירז’ אחרי המשחק. “קארול נקע את הקרסול ולאחר הבדיקות נדע מה קורה. גם החילוף של פאבל דוידוביץ’ (בתחילת המחצית השנייה) היה מאולץ בגלל פציעה, עם זאת בינתיים לא נזמן אף שחקן אחר לסגל”. יש לציין כי מלכתחילה לפולין הייתה מצוקת חלוצים, כשגם ארקדיוש מיליק לא יוכל להשתתף.

מיכל פרובירז' (רויטרס)מיכל פרובירז' (רויטרס)

בשונה מסווידרסקי, רגע הפציעה של לבנדובסקי לא היה ברור ומכאן החשש. כוכב ברצלונה ירד אל הספסל והניח קרח על הרגל ופולין העתיקה את נשימתה. במשחקי הידידות המטרה המרכזית היא להישאר בריאים ואחרי שב-1:3 על אוקראינה בשישי איבדו את מיליק לכל הטורניר, יש חשש לכשירות לבנדובסקי. עם זאת, המאמן משוכנע שלא מדובר במשהו רציני, ובהמשך בפולין הודיעו שלבנדובסקי יחמיץ את המשחק הראשון נגד הולנד בגלל הפציעה, ומקווים שהוא יתאושש לפני המפגשים נגד אוסטריה וצרפת.

באתר ‘Przegląd Sportowy’ סיכמון את ההכנה האחרונה לגרמניה: “אחרי שני המשחקים האלה אנחנו יכולים לצבוט את עצמנו כדי להבין האם אנחנו באמת צופים באותה נבחרת שנכשלה בשנה הקודמת על המגרש ומחוצה לו. כמובן שזו לא אותה רמה (מונדיאל לעומת ידידות), אבל זו קודם כל נבחרת אחרת, שמספקת לנו מה שלא חווינו אז: גאווה ושמחה”.

בפולין התייחסו לקשר ריאל מדריד, ארדה גולר, שנכנס ושינה את המשחק מבחינת היריבה: “כשארדה הופיע על המגרש מתחילת המחצית השנייה היו דקות ממש אפלות להגנה שלנו, היו רגעים ארוכים שהנבחרת שיחקה כאילו זו אותה אחת מדצמבר”. הם גם התלהבו מהשינוי שהביא פרובירז’: “שרד רגעים קשים והנחיל רצון להילחם מהדקה הראשונה”.

שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)

עוד הוסיפו על תקופת ההכנה: “אם היה אכפת לנו רק מהתוצאה היינו מזמינים את ליטא, מנצחים אותה 0:4 כמו ב-2018 והולכים לטורניר כשאנחנו משוכנעים בגדולתנו, אבל התועלת היא גדולה יותר מניצחון קשה, אולי אפילו לא בהכרח ראוי, אבל בנסיבות כאלה נוצרת נבחרת אמיתית. אחרי ניצחון כזה גם בלון הציפיות המסורתי לא יתנפח יתר על המידה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה