ההחלטה הרעה של שימון מרצ’יניאק לשרוק לנבדל בעיצומה של התקפה מסוכנת של באיירן מינכן בחצי גמר ליגת האלופות מול ריאל מדריד, עוררה סערה גדולה בגרמניה. סביר להניח שהבווארים לא היו מצליחים להתאושש ממהפך הבזק בכל מקרה, אבל המשחק הסתיים בטעם נפגם כשתומאס טוכל ושחקניו חשו מקופחים בעקבות השריקה הפזיזה.

בתחילת השנה דובר על כך שהפולני, שניהל את גמר המונדיאל בקטאר, יהיה זה שיזניק את היורו כשישפוט את משחק הפתיחה בין גרמניה לסקוטלנד, כשאחרי השריקה ההיא בחצי הגמר נטען שבכירים פועלים להדיח אותו משיבוץ למשחקים גדולים באליפות אירופה. אולם, היום (שלישי) נטען במולדתו כי הכעס של הגרמנים נרגע והוא בכל זאת עשוי לקבל שיבוץ.

רפאל רוסקובסקי, שופט פולני בינלאומי לשעבר, אף חשף כי ראשי ההתאחדות הגרמניים מוכנים כעת שמרצ’יניאק ישובץ במשחקי הנבחרת כולל משחק הפתיחה, ממנו הודח לפי הדיווחים אחרי ההופעה בברנבאו. “זה יהיה אבסורד אם מרצ’יניאק לא ישפוט שום משחק עבור הגרמנים בגלל הדבר הזה, טוב שהנושא הזה נגמר”, הוסיף רוסקובסקי בראיון.

שימון מרצ'יניאק בגמר המונדיאל (רויטרס)שימון מרצ'יניאק בגמר המונדיאל (רויטרס)

“בואו נבהיר דבר אחד כדי להימנע משמועות שווא: אופ”א לא מדברת עם ההתאחדות הגרמנית על שיפוט, לא מתייעצת איתה ולא משבצת לפי הרצונות של אף אחד”, מיהר להוסיף. “אני משוכנע בזה, כל דבר אחר אינו מקובל, מינוי שופטים הוא החלטה של ​​ועדת השופטים בלבד”. רוסקובסקי המשיך וטען כי לדעתו מרצ’יניאק בכל זאת יהיה באליאנץ ארנה.

“סגל השופטים ברמה הגבוהה ביותר הוא מצומצם יחסית ואופ”א לא רוצה להסתכן בהצבת סטנדרטים נמוכים לשיפוט ביורו כבר במשחק הפתיחה”, הוסיף שופט העבר. לדבריו: “יש קבוצה די קטנה של שופטים שמוכנים לשפוט משחקים עם פרופיל גבוה והמשחקים של גרמניה, ולו רק בגלל היותה המארחת, בהחלט יהיו חשובים ביותר עבור הטורניר וגם עבור אופ”א”.

בפולין נזכרו בדבריו של לוקאס פודולסקי, חלוץ המנשאפט ובאיירן מינכן לשעבר, שהגן על מרצ’יניאק: “כולם עושים טעויות. לפעמים צריך לעמוד מאחורי מישהו, להגן עליו ולא לפחד שזה משחק הפתיחה, הוא היה אמור לשפוט וקרה משהו, אז זה לא צריך להוריד אותו מהשיבוץ”. במדינה טענו שדעת החלוץ הצליחה לרכך גם את זעם הקהל וראשי הכדורגל בגרמניה.

לוקאס פודולסקי (רויטרס)לוקאס פודולסקי (רויטרס)

כך או כך, ביום שישי יוזנק הטורניר היבשתי כשגרמניה תארח את סקוטלנד באליאנץ ארנה. השיבוץ למשחק טרם פורסם, כשכאמור בתחילת השנה דווח שמרצ’יניאק עשוי לקבל את הקרדיט. האם אופ”א תחליט לוותר עליו בעקבות הטעות בברנבאו כפי שדווח בהתחלה, או שהתרככות הזעם בקרב הגרמנים תשפיע גם על זה? בעוד ימים ספורים בהחלט נדע.

הפרק המלא: טרנספר מרקט - תוכנית מספר 2
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה