קיליאן אמבפה הפך בשנים האחרונות לאחד מהמועמדים הבולטים לזכות בכדור הזהב, אבל גם השנה לאחר שנבחרת צרפת הודחה מהיורו נראה שהכוכב שחתם רשמית בריאל מדריד לא יזכה בתואר האישי היוקרתי ביותר שיש לעולם הכדורגל להציע – אבל מי שכן עשוי לעשות זאת הוא לאמין ימאל.

אמבפה אמנם לא היה בכושר פיזי מיטבי בטורניר לאור הפגיעה באפו, אבל יש מספר מועמדים בכירים ממנו לפרס וביניהם ג’וד בלינגהאם שעוד יכול לזכות ביורו וזכה בצ’מפיונס, ו-ויניסיוס ג’וניור שזכה בעצמו בליגת האלופות. “הצרפתי אמנם רק בן 25, אבל לליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו היו כבר ארבעה ושלושה כדורי זהב בהתאמה בגילו”, הזכירו בספרד.

מנגד, מה שלאמין ימאל עושה בגיל 16 בעונתו המלאה הראשונה כשחקן מקצועי באמת לא ייאמן. אחרי שהפך לכובש הצעיר בתולדות היורו, בתקשורת הקטלונית כבר מנסים לדחוף אותו לכדור הזהב: “זה לא יהיה לא הגיוני לחשוב על הקיצוני כמועמד לרציני לקחת את הפרס הביתה”.

לאמין ימאל מאושר (רויטרס)לאמין ימאל מאושר (רויטרס)

בספרד מאמינים שלאמין ימאל יצטרך עוד שער או בישול מבריק והופעה גדולה נוספת בגמר כדי שזה לא יהיה תלוש מהמציאות שיזכה בפרס: “מה שהוא עושה לא נורמלי. גם לרודרי, המנהיג של הנבחרת, מגיע להיות מועמד. יחד אם זאת, אם אנגליה תזכה ביורו, הדיבייט יסתיים וג’וד בלינגהאם יזכה בכתר”.

בספרד ניתחו: “אם לאמין ימאל יזכה זו לא תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שרק טורניר בין-לאומי גדול יספיק לזכייה בפרס. איגור בלאנוב זכה בכדור הזהב ב-1986 כי כבש ארבעה שערים במונדיאל במקסיקו, למרות שנבחרתו הודחה עם הפסד 4:3 לבלגיה בשמינית הגמר, בו כבש שלושער”.

לאמין ימאל בטירוף (רויטרס)לאמין ימאל בטירוף (רויטרס)

גם לאחרונה, ב-2023, ליאו מסי זכה בכדור הזהב השמיני שלו בזכות המונדיאל הנפלא שלו בקטאר ששוחק בדצמבר 2022, ומה שעשה עם ארגנטינה נלקח בחשבון למרות שברמת המועדונים לא הייתה לו שנה נוצצת במיוחד. הטקס יתקיים ב-28 באוקטובר בפאריס.

“מה שברור זה שלאמין ימאל הבטיח זכייה ב’גולדן בוי’”, נכתב בקטלוניה לאחר שהקיצוני בישל שלושה שערים וכבש עוד אחד עד כה ביורו: “אם ספרד תזכה ביורו, יהיה לו סיכוי לזכות בכדור הזהב, וכך גם לרודרי ודני קרבחאל”. לפי Bet365, ללאמין ימאל הסיכוי הגבוה ביותר לסיים כשחקן הטורניר, אחריו רודרי ודני אולמו, קודי גאקפו וג’וד בלינגהאם אחריהם.

ספיד מנסה לעקוף את זלאטן ומקבל בעיטה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה