הספירה לאחור למשחק הפתיחה של יורו 2024 כבר נמצאת בעיצומה. עבור אחת הפייבוריטיות המובהקות ביותר, נבחרת אנגליה, הטורניר יחל ב-16 ביוני מול סרביה. היום (שלישי) מאמן נבחרת שלושת האריות, גארת’ סאות’גייט, סיפק וידוי מפתיע על רקע הציפיות.

האנגלי הצהיר אודות עתידו: “אם לא נזכה ביורו, כנראה לא אהיה כאן יותר, כך שישנו סיכוי שזו ההזדמנות האחרונה. אם אני לא טועה, מחצית מהמאמנים הלאומיים עוזבים אחרי טורנירים, זהו טבע כדורגל הנבחרות. אני נמצא בעמדה הזו כבר כמעט שמונה שנים והצלחנו להגיע קרוב לתארים”.

עוד המשיך סאות’גייט: “אני יודע שאי אפשר להמשיך לעמוד אל מול הציבור ולהגיד: ‘בבקשה תחכו עוד קצת’, כי בשלב מסוים, אנשים יאבדו אמון במסר שלך. אם אנחנו רוצים להפוך לנבחרת גדולה ואם אני רוצה להיות מאמן מהטופ, חייבים להוכיח ברגעים הגדולים”.

גארת' סאות'גייט (רויטרס)גארת' סאות'גייט (רויטרס)

חוזהו של המאמן האנגלי בנבחרת הלאומית צפוי להסתיים לקראת סוף השנה ושמו כבר עלה, כזכור, כאחד המועמדים לעמוד על הקווים במנצ’סטר יונייטד בעונה הבאה במקרה בו אריק טן האח לא ימשיך במועדון. 

תחת סאות’גייט, האנגלים הצליחו להעפיל ללא מעט מעמדים מכובדים בטורנירים גדולים, אך לא עמדו בציפיות לבסוף. בגביע העולם ב-2018 הגיעו עד לחצי הגמר, בו הפסידו לקרואטיה בהארכה, ביורו הקודם הפסידו בגמר לאיטליה פנדלים ובקטאר 2022 נכנעו 2:1 לצרפת עם החמצת פנדל קריטית וזכורה של הארי קיין.

הארי קיין אחרי ההדחה מהמונדיאל. "חייבים להוכיח ברגעים הגדולים" (רויטרס)הארי קיין אחרי ההדחה מהמונדיאל. "חייבים להוכיח ברגעים הגדולים" (רויטרס)

אל הטורניר בגרמניה אנגליה מגיעה עם סגל גדוש בכוכבים ועל אף הפסד 1:0 לאיסלנד במשחק ההכנה האחרון, הגביע הנכסף הוא הדבר היחיד העומד לנגד עיניה ונדמה כי כל הישג פחות מזכייה עלול לגרור זעזוע בממלכה.

שחקני נבחרת אנגליה (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה