אוקראינה עלתה לרבע גמר היורו בפעם הראשונה בתולדותיה כמדינה עצמאית בסיום משחק דרמטי במיוחד, בו ניצחה 1:2 את שבדיה אחרי שהובילה, נכנסה להארכה וראתה שער ניצחון מתוק במיוחד בדקה ה-120. המשחק המותח נכנס להיסטוריה של אוקראינה בפרט והיורו בכלל. בסיום המשחק כוכב אוקראינה, אולכסנדר זינצ’נקו, התייחס לעלייה.

זינצ’נקו שסיים את המשחק עם שער ובישול: ”הניצחון היה רגע גדול בשבילנו. אנחנו כותבים היסטוריה למדינה שלמה וגאים מאוד. קיבלנו המון תמיכה, זה מגיע לאנשים. היום אני שמח לחגוג, מחר נתחיל להתכונן לאנגליה כי אנחנו יכולים לעשות משהו מיוחד”.

אולכסנדר זינצ'נקו (רויטרס)אולכסנדר זינצ'נקו (רויטרס)

המשחק הערב: “שיחקנו נגד קבוצה נהדרת שעלתה מהבית הראשון בבית קשה, עם ספרד ופולין. הכרטיס האדום של מרקוס דניאלסון שינה את המשחק, כי זה משפיע במיוחד. נשארתי מחוץ לרחבה כדי לרווח, אז כשהם שיחקו עם אדם אחד פחות זה היה אחרת”.

המשחק נגד חבריו ממנצ’סטר סיטי: “היום אנחנו רוצים לחגוג. ממחר נתחיל להתכונן למשחק נגד ראחים סטרלינג ופיל פודן. אשמח לראות את חבריי לקבוצה, אבל אין חברים משריקת הפתיחה. אני גאה ללבוש את חולצת הנבחרת”.

מאמן אוקראינה, אנדריי שבצ’נקו, אמר: “שתי הקבוצות שיחקו טוב, זה היה משחק מעניין. אף קבוצה לא רצתה להפסיד והייתה דרמה בסוף. המחויבות שלנו מצדיקה את האהבה שאנחנו מקבלים מהמדינה”.

המספרים

# השער של ארטם דובביק הוא השער השני המאוחר ביותר בתולדות היורו והובקע ב-120:37 דקות. השער המאוחר ביותר שייך לסמיח סנטורק הטורקי, שהבקיע בדקה ה-121:01. זהו שער הניצחון המאוחר ביותר בתולדות היורו.

ארטם דובביק ויבגני מקארנקו חוגגים בטירוף (רויטרס)ארטם דובביק ויבגני מקארנקו חוגגים בטירוף (רויטרס)

# בסיום המשחק עלו לרבע 2 קבוצות מבית א’ (איטליה, שווייץ), 2 קבוצות מבית ב’ (בלגיה, דנמרק), קבוצה אחת מבית ג’ (אוקראינה), 2 קבוצות מבית ד’ (אנגליה, צ’כיה) וקבוצה אחת מבית ה’ (ספרד). הבית היחיד שלא שלח נציגה הוא ‘בית המוות’, בית ו’ של צרפת, גרמניה ופורטוגל.

# 3 מ-4 הקבוצות שעלו מהמקום השלישי (צ’כיה, שווייץ ואוקראינה) עלו לשלב הבא. לשם השוואה, רק 2 קבוצות מבין אלו שסיימו במקום השני עלו שלב (ספרד, דנמרק).

ויקטור קלאוסון נאבק על הכדור (רויטרס)ויקטור קלאוסון נאבק על הכדור (רויטרס)

# הכרטיס האדום הישיר של מרקוס דניאלסון הוא האדום הראשון בהארכה בתולדות היורו. זהו האדום הראשון ששבדיה מקבלת ב-24 משחקים בטורניר.

# בסיום השלב יש 2 קבוצות שראו 5 שחקנם שונים שמבקיעים עבורן ביורו – מנצ’סטר סיטי (אולכסנדר זינצ’נקו, קווין דה בראונה, ראחים סטרלינג, אמריק לאפורט, פראן טורס) ואטאלנטה (רובין גוזנס, יואכים מאיילה, מתאו פסינה, מריו פשאליץ’ ואלכסיי מירנצ’וק).

לפעמים המהלך היפה במשחק זה הצלה מהקו
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה