אחרי שבמשחק הראשון הייתה רחוקה מלהרשים והובסה 3:0 מול רומניה, נבחרת אוקראינה שבה היום (שישי) לחיים ביורו כשהשלימה מהפך וניצחה 1:2 את סלובקיה, וזאת לאחר ששוער ריאל מדריד אנדריי לונין איבד את מקומו בין הקורות.

מאמן נבחרת אוקראינה סרגיי רברוב אמר לאחר המשחק: “היינו חייבים את שלוש הנקודות. היה משחק מאוד מרגש. כשהשווינו, האמנו שאנחנו מסוגלים לנצח. זה ניצחון חשוב למדינה שלנו, בניגוד למשחק הראשון - הפעם הייתה רוח אחרת מצד הנבחרת שלנו במגרש ולכן ניצחנו. אני מלא הערכה לכל מי ששיחק היום, הם הרוויחו את הניצחון הזה”.

המאמן המנצח סיפר: “אמרתי לשחקנים בהפסקה שטעויות קורות, אבל חייבים לשנות את המצב. לכן ביקשתי שיעלו ויפעילו לחץ כדי להשיג את הכדור ולשחק את המשחק שלנו כי ידעתי שיש לנו צ’אנס לחזור, פשוט דרשתי מהם לעשות את המקסימום שלהם במחצית השנייה והם אכן עשו זאת. ניסינו לייצר הזדמנויות במשחק והם בהחלט עשו זאת”.

החגיגות של נבחרת אוקראינה (רויטרס)החגיגות של נבחרת אוקראינה (רויטרס)

קשה היה להתעלם מהמלחמה באוקראינה והמאמן ציין: “יש לנו נבחרת צעירה יחסית, כך שהעניין המנטלי יכול להשפיע לכאן או לכאן, אבל כמו שאני תמיד אומר - בכדורגל הדברים דינמיים, אפשר להפסיד במשחק אחד, אבל במשחק אחר אפשר להראות משהו שונה לחלוטין ולהשיג תוצאה אחרת. זה ניצחון עבור האנשים שנלחמים עבור החופש שלהם במדינה שלנו. השחקנים שלנו? הם פשוט עשו את העבודה שלהם”.

מיקולה שפארנקו הוסיף: “כששיחקנו נגד רומניה קיבלנו שיעור חשוב איך לשחק נכון ורצינו להראות את מיטב היכולת שלנו הפעם במגרש. כשהשווינו האמנו שאנחנו יכולים לנצח. עשינו את מה שהמאמן שלנו אמר לנו לעשות, זה עבד ואני גאה מאוד בניצחון הזה. הניצחון הזה נותן לנו הרבה רוח חיובית והרבה השראה. גם התמיכה שקיבלנו באצטדיון הייתה פקטור משמעותי בניצחון הזה”.

מיקולה שפארנקו חוגג (רויטרס)מיקולה שפארנקו חוגג (רויטרס)

מאמן נבחרת סלובקיה פרנצ’סקו קלצונה סיכם מהצד המפסיד: “אני מרוצה מהשחקנים שלי, אני מרוצה מהנבחרת שלי. הם היו צריכים לעשות משהו כדי לחזור למשחק, הם גרמו לנו לבעיות. הם נבחרת טופ 10 והם ניצחו בפלייאוף, כאשר לפני כמה חודשים היה בלתי אפשרי לחשוב שהנבחרת שלנו יכולה לשחק שווה בשווה מול נבחרות כאלה. ידענו שנשחק נגד נבחרת שחייבת לנצח, העובדה שאנחנו פה היא כבר סנסציה. קשה מאוד לשמור על אותו הקצב לאורך כל המשחק, אם תטעה היריבה תעניש. נעשה הכל כדי לנצח את רומניה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה