המחזור השני של שלב הבתים ביורו 2024 היה עד כה מלא בשערים, אך לראשונה בטורניר קיבלנו משחק נטול גולים, כשצרפת והולנד נפרדו ב-0:0 קצבי ומלא במצבים. זהו המשחק השני שהנבחרת הצרפתית לא מרשימה כמו שמצפים ממנה, כשהכותרת ב׳לאקיפ׳ ביקרה את הנבחרת וקראה לה מגושמת. 

מי שלא שותף במשחק הוא קיליאן אמבפה, זכר לפציעה באפו, כשהנתון המיוחד הוא שזהו המשחק השביעי ברציפות שהטריקולור לא מצליחים לנצח כאשר אמבפה לא פותח בהרכב. מעבר לכך, נבחרת צרפת היא הנבחרת שיש לה הכי הרבה משחקים שהסתיימו בתיקו ללא שערים בטורניר גדול מבין כלל הנבחרות בטורניר, כשזהו המשחק ה-13 שנגמר ב-0:0.

מאמן הנבחרת, דידייה דשאן, אמר בסיום: "אנחנו בעיקר מתחרטים על חוסר היעילות. היה משחק מאוד אינטנסיבי, ההולנדים גם סיפקו קצב נהדר. בהשוואה ליריבה, היו לנו 36 שעות פחות מהמשחק הקודם. השחקנים עמדו בקצב ועשינו הכל כדי להתאושש ולהגיע מוכנים למשחק הזה״.

טשואמני בפעולה (רדאד ג'בארה)טשואמני בפעולה (רדאד ג'בארה)

כשנשאל על אמבפה אמר: "החשיבות של קיליאן אמבפה ידועה לכולם, אבל יש לנו סגל מצוין ואנחנו לא נבנים על שחקן אחד״. המאמן נשאל מדוע הוא לא נתן לבראדלי ברקולה לשחק ואמר: ״יש לו כדורגל ובאימונים הוא עושה דברים יפים. צריך לזכור שהוא חדש בנבחרת וזה לא משחק קל להיכנס אליו. כן שקלתי להכניס אותו, אבל עמדנו טוב טקטית ולא רציתי לעשות שינויים״.

דידייה דשאן הסביר מדוע לא העלה את אמבפה לשחק: "הוא משתפר, בכל יום שעובר המצב טוב יותר. אם המשחק הזה היה מכריע, אולי הייתי חושב אחרת ומעלה אותו. אי אפשר להשוות אותו לאחרים, אמבפה זה אמבפה".

על אנגולו קאנטה, שנבחר פעמיים ברציפות לשחקן המשחק של הצרפתים אמר: ״הוא כוכב. נכס חשוב מאוד לנבחרת. יש לנו הרבה שחקנים טובים בסגל במרכז המגרש, אבל הוא מביא משהו אחר״.

אמבפה על הספסל (רדאד ג'בארה)אמבפה על הספסל (רדאד ג'בארה)

קפטן הנבחרת, אנטואן גריזמן, אמר בסיום: “היו לי שתי הזדמנויות שהייתי צריך להבקיע, אבל הכדור נתקע לי ברגליים. זה מתסכל אותי מאוד. זה מה שהיה חסר לנו בשני המשחקים, רגל מסיימת, יותר חדות מול השער. צריך לעבוד על זה. היינו טובים הגנתית ועמדנו נכון טקטית. יותר ריכוז והיינו מנצחים”.

גריזמן כועס על עצמו (רדאד ג'בארה)גריזמן כועס על עצמו (רדאד ג'בארה)

גם קינגסלי קומאן, דיבר בסיום ואמר: "לא הצלחנו לנצח וזה קורה לפעמים, אבל לפחות לקחנו נקודה. יש משחקים שהכל נכנס, ויש משחקים שזה הולך קשה יותר. יצרנו הרבה מצבים בזכות האיכות שיש לנו וזה מעודד. אני בטוח שזה עניין של ביטחון, וברגע שנכנס לקצב לא נצא ממנו״.

הקשר, אורליאן טשואמני, אמר: "נכשלנו בפעולה האחרונה. בין אם זו הייתה המסירה האחרונה או הבעיטה האחרונה. נצטרך לשחק טוב יותר כדי לנצח במשחקים הבאים. יצרנו הרבה הזדמנויות, והיינו יכולים לנצח. נתקן את הטעויות ונלמד מהם. המטרה לסיים במקום הראשון ולנצח".

קאנטה עם הכדור (רדאד ג'בארה)קאנטה עם הכדור (רדאד ג'בארה)

השחקן המצטיין, אנגולו קאנטה, אמר: "היה לנו משחק טוב בסך הכל, אבל מאכזב שלא הצלחנו לכבוש. אנחנו בכיוון הנכון, היינו טובים יותר מאשר במשחק הקודם וזה תהליך. אנחנו צריכים להמשיך ולהתכונן למשחק הבא".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה