הגרלת היורו סיפקה לנו לצערנו מפגשים נוצצים ביותר כבר בשלב רבע הגמר, משחקים עם פוטנציאל גמר, דוגמת המשחק המוקדם אמש בו גרמניה המארחת פגשה את  ספרד במשחק מצוין שנתן תמורה מלאה לכל חובב כדורגל בעולם ועמד בציפיות באופן מלא.

רבע הגמר השני אמש שגם הוא על הנייר יכול להיות בקלות משחק גמר יורו כאשר צרפת בראשות אמבפה פגשה את פורטוגל בראשות רונאלדו, האווירה באצטדיון בהמבורג הייתה מחשמלת, תצוגת עידוד מדהימה מצד אוהדי פורטוגל ומצד שני הפתעה גדולה מצד האוהדים הצרפתים שדחפו את נבחרתם בתצוגת עידוד מעוררת התפעלות.

המפגש המסקרן בין אמבפה לבין כריסטיאנו פיתח עבור חלק גדול מאוהדי הכדורגל בעולם ציפיות אדירות. מצד אחד הצרפתי, אריה צעיר שנחשב לשחקן הטוב ביותר בעולם כיום, נמצא בשיא כוחו תוך כדי המעבר הענק לריאל מדריד, אל מול כוכב העל הפורטוגלי, אריה מבוגר ששלט ביחד עם ליאו מסי בשני העשורים האחרונים בכדורגל העולמי.

מפגש ענקים, רונאלדו ואמבפה (רויטרס)מפגש ענקים, רונאלדו ואמבפה (רויטרס)

אך בניגוד לאמבפה, רונאלדו נמצא כבר כמה שנים בירידה גדולה ביכולת עם דשדושים ומעברים בין קבוצות עם ניסיון לשבור שיאים אישיים נוספים, או יותר נכון מנסה לסחוט את הלימון עד הטיפה האחרונה.

על כר הדשא התפתח לנו קרב חפירות טקטי בעיקר במרכז המגרש עם יתרון די מפתיע לטובת הפורטוגלים ששלטו במרכז המגרש בראשות פאליניה, ויטיניה וברנרדו סילבה, שלושה שחקני על, ובנוסף לכך יכולת מרשימה מאוד של רפאל ליאאו שהוכיח אתמול לעולם הכדורגל שהוא צריך להיות ביום שאחרי רונאלדו אחד מעמודי הבסיס של נבחרת פורטוגל לשנים הבאות.

כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)

אבל זה לא הספיק לפורטוגל על מנת להכריע את המשחק עוד לפני הפנדלים, כאשר ברונו פרננדש בערב בינוני ורונאלדו ביכולת חלשה השאירו את פורטוגל משחק נוסף עם אפס שערים. אני חייב לתת קרדיט לרוברטו מרטינס מאמנה של פורטוגל, בעיקר על כך שהצליח לנטרל את העוקץ ממשחק ההתקפה של הצרפתים והשתלט על מרכז המגרש. מצד שני, מרטינס לא היה מספיק אמיץ להחליף את רונאלדו על מנת להכניס מהספסל מימד של מהירות ופיזיות שאולי היו עוזרים לפורטוגלים להכריע את המשחק עוד לפני דו קרב הפנדלים.

נבחרת צרפת בראשות דידייה דשאן היא נבחרת אימתנית, עוצמתית, פיזית ומאוזנת על כר הדשא, עם כוכב על בדמות אמבפה שהתלות בו היא גדולה מדי. החלוץ לא מצליח להתעלות עד עכשיו בטורניר מבחינת היכולת, אולי בשל הפציעה ממנה הוא סובל משבר באף, אבל בלי קשר לאמבפה המכונה הצרפתית מקרטעת ומאכזבת בדרך לחצי הגמר, בעיקר בכל מה שקשור למשחק ההתקפה.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

דשאן הוא טקטיקן בחסד עליון, אבל עליו למצוא פתרונות בחלק הקדמי. גריזמן עד עכשיו חלש מאוד, עם שפת גוף מדאיגה ורק כאשר דמבלה המצוין נכנס אמש כמחליף הצרפתים עשו קפיצת מדרגה בדהרה לעבר שערו של דיוגו קוסטה, אבל שחקני הטריקולור כשלו פעם אחר פעם בפעולה האחרונה והמכריעה מול שערה של פורטוגל, מה שדחף את המשחק להארכה ודו קרב פנדלים מורט עצבים, שבסופו הצרפתים עמדו בלחץ באופן מרשים עם פנדלים מושלמים אל מול פנדל מוחמץ אחד ואכזרי של ז’ואאו פליקס, ששלח את רונאלדו וחבריו הביתה ואת אמבפה לחצי גמר מסקרן מול הספרדים. 

יש לי כבוד והערכה אדירים לרונאלדו ולקריירה המדהימה שלו. מצד אחד הרצון, הרעב והתשוקה להצליח בנוסף לשבירת שיאים בלתי פוסקת, אבל הטורניר הנוכחי ובעיקר השנתיים האחרונות היוו תמרור מהבהב עבור כריסטיאנו שזה הזמן לעצור ולפנות את הבמה לדור הבא. אסור לאייקון כל כך גדול לסיים קריירה מדהימה באופן צורם, כריסטיאנו רונאלדו אולי יכול למשוך ולככב בליגה הסעודית, אבל במישור הבין-לאומי הוא כבר לא מספיק טוב ואף פוגע בנבחרת במקרים מסוימים.

מרטינס ורונאלדו (רויטרס)מרטינס ורונאלדו (רויטרס)

לכן, רונאלדו צריך להכריז באופן יזום על ידו על פרישה מנבחרת פורטוגל מפני שאם זה לא יגיע מ-CR7 עצמו, לאף אחד אחר בפורטוגל אין את האומץ לעשות את המהלך. זה צריך לבוא מכריסטיאנו עצמו – זה יכבד אותו ואת פועלו לאורך השנים וייקבע עוד יותר את התרומה המדהימה שלו לכדורגל העולמי כאחד מהגדולים של המשחק מאז ומעולם, שהיווה דמות לחיקוי עבור עשרות מיליוני ילדים ברחבי העולם. רונאלדו, זה הרגע הנכון לצאת גדול פעם נוספת. אל תפספס את ההזדמנות להתעלות פעם נוספת על האגו של עצמך.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה