נבחרת צרפת סומנה בעיני רבים כמועמדת בכירה לזכות ביורו 2024. הציפיות מאלופת העולם ב-2018 היו גבוהות, אך לא התממשו, כשאמש (שלישי) סיימה את דרכה עם הפסד 2:1 בחצי הגמר לנבחרת ספרד. 

למרות הכישלון, המאמן קיבל גיבוי מהאיש שהכי חשוב לקבל גיבוי ממנו. נשיא ההתאחדות הצרפתית, פיליפ דיאלו, אישר: “דשאן ימשיך במשימתו. אנחנו מאמינים בו והוא ימשיך לאמן את נבחרת צרפת”.

הצרפתים לא הרשימו מהרגע הראשון של הטורניר. כזכור, הם סיימו במקום השני בביתם, כשנבחרת אוסטריה במקום הראשון. לאורך הטורניר כבשו רק שער שדה אחד, שגם הוא הגיע רק במשחק האחרון. 

קיליאן אמבפה מאוכזב (רויטרס)קיליאן אמבפה מאוכזב (רויטרס)

מאמו הצרפתים, דידייה דשאן, אמר בסיום: ״אמנם עלינו ליתרון ראשונים, אבל שיחקנו נגד נבחרת איכותית מאוד שהוכיחה עד כמה היא כזאת. הם הקשו עלינו, שלטו בכדור בצורה מפליאה. ניסינו לשחק עד הסוף, אבל שיחקנו באמת מול הנבחרת הכי מרשימה וטובה בטורניר עד כה״.

זוהי הפעם הראשונה מאז 2014 בה צרפת מודחת בטורניר גדול שלבי הנוק-אאוט במשחק של 90 דקות. בתקשורת המקומית ביקרו את החבורה של דשאן ואמרו: ״הנבחרת לא הרשימה מהרגע הראשון בטורניר. בסוף הם נשברו והודחו. הנבחרת הטובה בטורניר הפכה את צרפת כמו פנקייק, זה היה לא נעים לצפייה״.

בצרפת ביקרו את ההחלטה של ההתאחדות הצרפתית להמשיך עם דשאן: “היה צריך להיפרד ממנו בסיום המונדיאל בקטאר ובמקום זה הוא קיבל חוזה עד 2026. יו”ר ההתאחדות שעשה את זה כבר פוטר אבל דשאן תקוע עכשיו בנבחרת לעוד שנתיים בלי שמגיע לו”. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה