רגע לפני שפורטוגל תפגוש את טורקיה למפגש על פסגת הבית, מאמן הסלסאו רוברטו מרטינס נשאל מספר שאלות נוקבות בנוגע לכריסטיאנו רונאלדו במסיבת העיתונאים של נבחרתו – ויצא להגנתו של הפנומן הוותיק בן ה-39.

כשנשאל האם חכם מבחינתו לאפשר ל-CR7 לשחק 90 דקות בגילו המתקדם טען: “אתם יודעים כמה דקות הוא שיחק בעונה שעברה? יש לו ניסיון, אין שחקן אחר עם שישה טורנירי יורו, חשוב להבין מה כל שחקן מביא לנבחרת. כריסטיאנו מביא ידע, ניסיון, הזדמנויות, תנועה ברחבה, יכולת לפתוח שטחים, אבל אם אתם רוצים לנתח את הנתונים, רק תסתכלו על מה שעשה בחודשים האחרונים, הוא כבש 51 שערים ב-50 משחקים, הוא בנבחרת כי זה מגיע לו”.

המאמן נשאל גם על המשחק הקרוב וטען: “אין משחקים קלים, רק קשים. צ’כיה לא רצתה לשחק כפי ששיחקה, אבל זה קרה. הנבחרות מאוד תחרותיות, לטורקיה יש הרבה כישרון והגנה טובה. הם מאוד מאוזנים ויהיה משחק שונה”.

מרטינס יוצא להגנת רונאלדו

מרטינס הוסיף: “אנחנו רוצים ליצור תחרותיות בחדר ההלבשה ולצמוח, ברור ששתי הנבחרות ינסו לנצח. האם רונאלדו צריך עזרה בהתקפה? היו לו שלושה ניסיונות במשחק הקודם, הוא היה מאוד ממושמע ועבד קשה, הוא הכובש הבכיר שלנו ומייצר שטחים”.

המאמן סיכם: “רונאלדו חשוב עבורנו ברחבה, אבל חשוב גם שנגיע לשם. אנחנו לא משחקים בצורה ישירה ומחפשים מהר את החלוץ שלנו, אז אין טען להתבסס על מסירות ארוכות לחלוץ. אנחנו לא צריכים שם שחקן אחד, אלא חמישה או שישה”.

רוברטו מרטינס (רויטרס)רוברטו מרטינס (רויטרס)
כריסטיאנו רונאלדו (רדאד ג'בארה)כריסטיאנו רונאלדו (רדאד ג'בארה)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה