ליאו מסי כבר זכה בקופה, זכה במונדיאל ובעצם בכל דבר אפשרי, כשכעת הוא כבר בשלב שהוא נהנה. נבחרת ארגנטינה בהובלתו פתחה את הקופה אמריקה הלילה (בין חמישי לשישי) עם 0:2 חלק על קנדה, כשהפרעוש סיפק משחק טוב וגם בישול אחד.

רק שהיה גם חלק לא נעים בו הפנומן היה שותף. מויסה בומביטו, שחקנה של הקנדים, הפיל את מספר 10 בכחול-לבן לרצפה. מסי שכב על הדשא במשך כמה רגעים, אך בסופו של דבר הוא קם והמשיך לשחק, אבל את האהבה של הארגנטינאים לקפטן שלהם אנחנו מכירים.

מיד לאחר המשחק, בומביטו חטף גל של הערות גזעניות ברשתות בעקבות העבירה על מסי, כשלא מעט אוהדים קראו לו שמות גנאי כמו “קוף” בעקבות צבע העור שלו. ההתאחדות הקנדית הוציאה הודעה רשמית בעניין וכתבה: “קנדה מודעת להערות הגזעניות ומגנה אותן בכל תוקף. אנחנו בקשר עם הארגון בנושא הזה”.

והבלם עצמו? בומביטו כן העלה תמונה לרשתות ונגע גם בהופעה שלו, אבל הוא לא שכח את ההערות. השחקן רשם על הבכורה שלו בטורניר ולא שכח לשלוח את ההתייחסות שלו לנושא: “קנדה האהובה שלי. אין מקום בעולם שלנו לדברים הללו”.

איזה צמד! מסי וסוארס עוברים למגרש הפאדל

גם ה-Concacaf, פדרציית הכדורגל באמריקה, הוציאה הודעה בנושא וגינתה את הגזענות: ״אנו עומדים לצד קנדה בגינוי הקריאות הגזעניות ברשתות החברתיות כלפי מויסה בומביטו. לגזענות אין מקום בספורט שלנו ולא בחברה שלנו. נחקור יחד עם פיפ״א כיצד להגיע לחשבונות שפרסמו חומר גזעני ונמשיך לקדם אחדות וכבוד״. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה