שלב שמינית גמר הגביע הספרדי נערך הערב (רביעי) כאשר במוקד סלטה ויגו רשמה 1:3 גדול נגד ולנסיה. ריאל סוסיאדד העפילה גם היא לרבע הגמר עם 0:2 נגד אוססונה, והמפתיעה של העונה, ג’ירונה, העפילה עם 1:3 נגד ראיו וייקאנו.

ולנסיה – סלטה ויגו 3:1

הקבוצה מגליסיה הפתיעה את העטלפים. בדקה ה-13 האורחת כבר עלתה ליתרון כשלוקה דה לה טורה קיבל כדור בתוך הרחבה וירה פנימה את הראשון. חמש דקות עברו ואנסטסיוס דוביקאס הכפיל את התוצאה מהנקודה הלבנה.

בדקה ה-29 העטלפים חזרו למשחק כשפפלו כבש גם הוא מפנדל, אך בדקה ה-80 דה לה טורה הוסיף לשער שלו בישול כשהכניס כדור נהדר לרחבה ודוביקאס נגח פנימה את השני שלו ואת השער שחתם את תוצאת הסיום ששלח את הקבוצה מגליסיה לרבע הגמר.

כעת האורחת תקווה להמשיך ולהתקדם במפעל, כאשר בליגה מצבה לא מזהיר, כשהיא ניצבת במקום ה-16 מרחק שתי נקודות מהקו האדום. מנגד, לאחר ההדחה הכואבת, העטלפים יקוו למצוא את המקום שמוביל לאירופה דרך הליגה ויקוו להתאושש מההפסד כשיארחו את אתלטיק בילבאו במחזור הקרוב למשחק קשה.

שחקני סלטה ויגו חוגגים בחדר ההלבשה (הטוויטר של סלטה ויגו)שחקני סלטה ויגו חוגגים בחדר ההלבשה (הטוויטר של סלטה ויגו)

אוססונה – ריאל סוסיאדד 2:0

הבאסקים התקדמו לעבר שלב רבע גמר הגביע הספרדי. בדקה ה-56 אלחנדרו קאטנה ראה את הכרטיס האדום, השאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים והפך את המשימה של הבאסקים קלה יותר. שער של מיקל אויארסאבל בפנדל בדקה ה-57 בתוספת לשער של מיקל מרינו עמוק בתוספת הזמן, בדקה ה-98, נתנו לאורחת את הניצחון היקר.

הבאסקים ירצו להמשיך ולהתקדם בגביע, כאשר גם בליגה מציגים עונה לא רעה, ויקוו להמשיך ביכולת הטובה כשיתארחו אצל סלטה ויגו במחזור הקרוב. מנגד, הקבוצה ממרכז הטבלה תתרכז כעת בליגה, ותקווה לחזור למסלול הניצחונות כשתארח את חטאפה ביום ראשון.

שחקני ריאל סוסיאדד חוגגים (הטוויטר של ריאל סוסיאדד)שחקני ריאל סוסיאדד חוגגים (הטוויטר של ריאל סוסיאדד)

ג’ירונה – ראיו וייקאנו 1:3

המרעננת הרשמית של הליגה עשתה צעד קדימה גם בגביע! בדקה ה-15 כריסטיאן סטואני כבש את הראשון של המארחת כשארבע דקות לאחר מכן הכפיל את התוצאה עם צמד אישי. בדקה ה-26 הסיפור כבר די היה גמור כשדיילי בלינד נעץ את השלישי. בדקה ה-36 ראנדי אנטקה כבש את השער המצמק ונתן לראיו תקווה, אך הקבוצה ממדריד לא הצליח להתעלות וג’ירונה עלתה לרבע הגמר.

כעת המארחת תרצה להתקדם לשלב חצי גמר הגביע הספרדי, כאשר גם בליגה מציגה עונה אדירה וניצבת במקום הראשון (לפחות עד משחקה של ריאל מדריד), ולאחר שרשמה תיקו במחזור האחרון נגד אלמריה, תקווה לחזור לנצח גם בליגה כאשר במחזור  הבא שתארח את סביליה.

האורחת מנגד, נמצאת במקום ה-11 בליגה, ולאחר ההדחה הכואבת תקווה להתקדם במעלה הטבלה, כאשר תארח בסיבוב הקרוב את לאס פלמאס ותקווה לחזור למסלול הניצחונות.

שחקני ג'ירונה חוגגים (הטוויטר של ג'ירונה)שחקני ג'ירונה חוגגים (הטוויטר של ג'ירונה)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה