מיקל ארטטה ופפ גווארדיולה שוב עומדים בפתחה של ‘מלחמה’ אפשרית. הקבוצות שלהם, ארסנל ומנצ’סטר סיטי כבר הוכיחו שהן יריבות גם על המגרש וגם בשוק ההעברות, כשהשחקן החם על הכוונת כרגע הוא ברונו גימראייש, קשרה האחורי של ניוקאסל.

שני מועדוני הענק, שמובילים את הפרמייר ליג העונה ונמצאים בעיצומו של מאבק עיקש על האליפות, נאבקו כבר בקיץ שעבר על שירותיו של קשר אחורי אחר, דקלאן רייס, שבחר לבסוף בארסנל והצטרף אליה בסכום של 105 מיליון ליש”ט. 

האנגלי התברר כאחת מהחתמות העונה ושדרג את התותחנים בהמון אספקטים בעסקה שהתבררה כמוצלחת מאוד על אף המחיר הגבוה. עם הקשר הברזילאי של המגפייז, הסיפור אינו שונה. לפי הדיווחים באנגליה, שתי קבוצות הצמרת מוכנות להיכנס לעוד מכירה פומבית על קשר אחורי שמצטיין בליגה. 

ברונו גימראייש ואדי האו (רויטרס)ברונו גימראייש ואדי האו (רויטרס)

גימראייש כבר מזמן הפך לאחד משחקני מרכז השדה הטובים בממלכה ולמרות שאדי האו ממש לא היה רוצה להיפרד מהקשר המצטיין שלו, בעיות הפייר פליי של הקבוצה עלולות להכריח אותו לעשות זאת. מוקדם יותר החודש התייחס המאמן האנגלי לברזילאי הנהדר שלו: “שחקנים כמו ברונו לא נמצאים בכל פינה, הם מאוד מאוד נדירים. הכוונה שלי היא לשמור עליו איתנו כמה זמן שאנחנו יכולים, ואנחנו יכולים”. 

המאמן המשיך והסתייג: “אך אני לא יכול להבטיח שום דבר, זה יהיה מאוד טיפשי מצידי. הוא חלק משמעותי מהקבוצה והוא משחק ברמה גבוהה מאוד כרגע. הרבה תלוי בשאיפות שלנו ולאן המועדון ילך בעתיד הקרוב, אנחנו מוכרחים להראות התקדמות”. 

ברונו גימראייש מול פיל פודן (רויטרס)ברונו גימראייש מול פיל פודן (רויטרס)

כעת, מסתמן כי המצב הרגיש של הלבנים-שחורים בשוק ההעברות, גרם לאריות אירופה לארוב לטרף, כשגימראייש הוזכר כבר מספר פעמים גם בהקשרה של פ.ס.ז’. מה שבטוח הוא שכל אחת מהקבוצות המעורבות כבר הוכיחה בעבר שהיא לא מפחדת להוציא סכומי עתק, וייתכן שאנחנו נמצאים בדרך לאחת מהמכירות הפומביות המרתקות של הקיץ, והיא תהיה יקרה, מאוד.

טופ 5 סריה א': מספרת מדהימה של אל עזוזי
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה