השבוע אושרה רכישתו של סר ג’ים רטקליף וקבוצתו INEOS, של כ-27.7% ממנצ’סטר יונייטד. המיליארדר וקבוצתו יהיו אחראים על הצד הספורטיבי במועדון שהיה זקוק לשינוי מניהולם הכושל של הגלייזרים. אתמול (חמישי) רטקליף התראיין באנגליה ודיבר על השינויים הצפויים במועדון, מצב הקבוצה, שיפוץ האצטדיון ואפילו התייחס לעתידו של מייסון גרינווד.

“אין דבר שארצה יותר מלהעיף אותן ממקומן”, אמר רטקליף על מנצ’סטר סיטי וליברפול באמרה שהזכירה את אלכס פרגוסון, שהצהיר בשנות ה-2000 המוקדמות כי הישגו הגדול ביותר היה לעצור את הדומיננטיות של היריבה השנואה מאנפילד בשנות ה-80. למרות זאת, הוסיף: “יש דברים שאנו יכולים ללמוד משני המועדונים הללו, יש להם ארגונים טובים, עם אנשים איכותיים בעלי מוטיבציה שיוצרים סביבת עבודה ברמה הגבוהה ביותר”.

על אריק טן האח, מאמן השדים האדומים, אמר המיליארדר: “אם תסתכלו על 11 השנים האחרונות מאז שפרגוסון עזב, הגיעו מאמנים רבים, שחלקם היו טובים מאוד, אך אף אחד מהם לא זכה בתואר גדול או שרד לאורך זמן רב. אי אפשר להאשים את כל המאמנים, המסקנה שאנו מבינים מכך היא שהסביבה בהם עבדו לא הייתה טובה ואריק התחיל בסביבה הזו”. דבריו של רטקליף עולים בקנה מידה אחד עם דבריו של המאמן ההולנדי שאמר בתחילת העונה כי הביאו אותו לקבוצה לא רק כדי לאמן, אלא גם כדי לשנות את התרבות במועדון.

סר ג'ים רטקליף וסר אלכס פרגוסון ביציע (רויטרס)סר ג'ים רטקליף וסר אלכס פרגוסון ביציע (רויטרס)

עוד הוסיף רטקליף: “הקבוצה שיחקה כדורגל יפה בחודשיים האחרונים, אבל זו לא הרמה שאנו שואפים אליה. השיפור לא יקרה באופן מיידי וייקח כמה שנים וסבלנות של כולנו. זה הולך להיות מועדון שמונע על ידי הכדורגל, הכל יתנהל סביב ההופעות על המגרש. אם נהיה מוצלחים בכדורגל, גם העסקים והחסויות יגיעו ונעשה יותר כסף. אנחנו מתרכזים אך ורק בכדורגל. המטרה העיקרית של מנצ’סטר יונייטד, וזה תמיד יישאר כך, היא לזכות בפרמייר ליג ובליגת האלופות. אנחנו אחד המועדונים הגדולים בעולם ובשנים האחרונות לא היינו בדיון הזה”.

אריק טן האח (רויטרס)אריק טן האח (רויטרס)

אחד הנושאים החמים במנצ’סטר הוא מייסון גרינווד שמושאל לחטאפה אחרי שלכאורה הכה את חברתו והתעלל בה מינית, אך יצא זכאי ובוטלו אישומי האונס נגדו. על פי דיווחים היה נראה כי בכל מקרה, דלת המועדון נסגרה בפני השחקן בשל הפגיעה התדמיתית שחזרתו יכולה לחולל. גם בנושא זה נשאל רטקליף וסיפק תשובה מפתיעה: “אנחנו נקבל החלטה לגביו, אנחנו צריכים להבין האם הוא כדורגלן טוב מספיק ואדם טוב מספיק. כרגע הוא בהשאלה והוא שחקן יונייטד. התהליך שנעשה בעניינו יהיה: הבנת העובדות ללא התייחסות לרעש מסביב והבנת הערכים שלו, האם הוא אדם טוב או לא, האם הוא ירגיש בנוח להיות שחקן של מנצ’סטר יונייטד שוב והאם הקהל ירגיש בנוח שהוא יחזור להיות שחקן הקבוצה”.

מייסון גרינווד (הטוויטר של חטאפה)מייסון גרינווד (הטוויטר של חטאפה)

על ההפגנות כנגד משפחת גלייזר אמר: “אנחנו נהיה במגרש והם יהיו מרחוק. יש יחסי אמון בין הצדדים והגלייזרים לחלוטין תומכים בכך שאנו ננהל את הצד הספורטיבי במועדון. אין שום בעיה”.

על שיפוץ האצטדיון שהוא רוצה לבצע אמר המיליארדר הבריטי: “הגיע הזמן שנבנה אצטדיון לאומי בצפון אנגליה. אולד טרפורד הוא אצטדיון מהמהפכה התעשייתית ולכן חלקים בו מוזנחים וישנים. הרעיון הוא לבנות אצטדיון שיוכל לארח משחקי נבחרת, גמר גביע אנגלי ומשחקי גמר של ליגת האלופות. יש דעה קדומה באנגליה, על היכן צריכים להיבנות אצטדיונים לאומיים, הם כולם בדרום. האזרחים בצפון משלמים את אותם מיסים כמו האזרחים בדרום, למה שלא יהיה להם אצטדיון והם יצטרכו כל פעם להגיע דרומה כדי לצפות במשחקים גדולים?”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה