מנצ’סטר יונייטד הבטיחה השתתפות בליגה האירופית בעונה הבאה אחרי שניצחה בגמר הגביע האנגלי 1:2 את מנצ’סטר סיטי. השדים האדומים סיימו במקום השמיני בפרמייר ליג, שלא מזכה בהעפלה למפעל אירופי, אך הזכייה בגביע העניקה לחבורה של אריק טן האח את הכרטיס למפעל השני בחשיבותו ביבשת. למרות זאת, יונייטד עומדת בפני סכנת הדחה מהמפעל.

סר ג’ים רטקליף, שרכש בחודש פברואר האחרון 27.7% ממניות המועדון האנגלי, הוא גם הבעלים של ניס הצרפתית החל משנת 2019. לפי תקנות אופ”א, קבוצות להן אותם בעלים לא יוכלו לשחק באותו מפעל אירופי.

הקבוצה מצרפת סיימה במקום החמישי בליגה המקומית שהעניק לה כרטיס לליגה האירופית בדרג השני. לעומתה, מנצ’סטר יונייטד מדורגת בדרג השלישי בגלל שסיימה במקום נמוך יותר בטבלת הליגה האנגלית. תקנות אופ”א קובעות שקבוצה בדרג נמוך יותר צריכה להיות מודחת למפעל משני ולכן השדים האדומים הם אלו שעלולים למצוא את עצמם בקונפרנס ליג.

סר ג'ים רטקליף (רויטרס)סר ג'ים רטקליף (רויטרס)

רטקליף ערך שיחות עם בכירי אופ”א בנושא שהבטיחו לו שהסוגיה תיפתר. קבוצת INEOS שבבעלותו של רטקליף פרסמה הודעת הרגעה שמשדרת אופטימיות: “אנחנו מודעים לעמדת שני המועדונים ואנחנו נמצאים בדיאלוג ישיר עם אופ”א, משוכנעים שימצא פתרון להשתתפותנו באירופה בעונה הבאה”.

יונייטד זכתה פעם אחת בהיסטוריה בליגה האירופית, היא עשתה זאת תחת ז’וז’ה מוריניו בשנת 2017. לפני שלוש שנים השדים האדומים העפילו לגמר אבל נחלו בו הפסד 2:1 לוויאריאל. לפני שנתיים הודחו ברבע והגמר והעונה כזכור שיחקו בליגת האלופות, אך הודחו כבר בשלב הבתים.

המפגש של ספיד עם גראנצ'ו נגמר בהתרסקות
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה