חשבתם שתעבור יממה שקטה בגזרתו של קיליאן אמבפה? חשבו שוב. היחסים בין הכוכב ללואיס אנריקה בשפל וההוכחה לכך היא התגובה של החלוץ לחילוף שלו בקלאסיק מול מארסיי בוולודרום, כאשר הסקורר הבכיר ירד לספסל בדקה ה-63 כשהתוצאה הייתה 0:1 בלבד לקבוצתו.

זה נכון שהדקות של אמבפה הופחתו לאחרונה באופן משמעותי מאז שהוא הודיע לקבוצה שלו שיעזוב בסיום העונה, אבל למרות זאת הצרפתי לא הבין את ההחלטה של לואיס אנריקה, ולפי ‘לאקיפ’ גם מקורבי השחקן לא אהבו זאת וראו בכך “חוסר כבוד”, כאשר מדובר במשחק חשוב בליגה הצרפתית.

אמבפה השלים 90 דקות רק במשחק ליגה אחד משבעת האחרונים שלו, ב-17 במרץ מול מונפלייה, כאשר כבש שלושער. לואיס אנריקה הבהיר שהוא נוגס בדקות שלו כדי להכין את פ.ס.ז’ לעתיד, שם היא לא תוכל לסמוך על הסקורר המוביל שלה.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

התקרית הראשונה הייתה ב-1 במרץ אז לואיס אנריקה החליף את החלוץ בהפסקה מול מונאקו ב-0:0, ולמרות זאת הבהיר שיסמוך עליו במשחקים החשובים, קרי בליגת האלופות: “אמבפה הבין את ההחלטה, אבל החילוף מול מארסיי פתח את הפצע שנראה היה שכבר נרפא”, נכתב בצרפת.

בתקשורת הבטיחו ששני הצדדים יתעדפו את טובת המועדון ולא את טובתם האישית, כאשר המאמן מבין שהוא לא יכול שלא להשתמש בשחקן שלדעת רבים הוא הטוב בעולם כיום, והחלוץ רוצה לעזוב מהדלת הקדמית ולא בטונים צורמים, אולי אפילו עם זכייה בליגת האלופות.

“לואיס אנריקה הראה שהוא הבוס מול הכוכב הכי גדול של הקבוצה”, טענו בצרפת, שם טוענים שהיחסים בין השניים חוו פרק מתוח במיוחד במארסיי, בו הכוכב ראה שהמעמד שלו כבר רחוק מלהיות בלתי מעורער. העיתונאי ז’רום רוטן ביקר: “בכושר הזה של אמבפה, לפ.ס.ז’ אין סיכוי לעבור את ברצלונה”.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

על הפוסט המסתורי של אמבפה באינסטגרם אחרי החילוף אמר רוטן: “מבחינתי זו בעיה גדולה. הוא אחד מהשחקנים עם הכי הרבה עוקבים בעולם והפוסט הזה היה אסון. הוא פשוט שם תמונה כשהוא אוחז בסרט ונראה כמי שאומר ‘אני עצוב כי אני יוצא, כי לואיס אנריקה הוציא אותי משם’. ובכן, עברו חודשיים, אתה כבר רגיל לזה ובכל מקרה זה היה צריך לקרות מתחילת העונה”.

“מגיע לו לצאת בדקות האלה, הוא לא יכול להרשות לעצמו לעשות את זה בפומבי בידיעה שהוא בסיום החוזה. זה מה שגורם לבלגן, זה כבר מעבר למשחק, זו הגישה שלו. הוא חייב למחוק את זה והמועדונים חייבים להיות הרבה יותר ערניים לגבי הרשתות החברתיות”, סיכם.

היום לואיס אנריקה אמר על הכוכב שלו במסיבת העיתונאים לקראת הגביע: “ אני אשמח שהסיפור בים פ.ס.ז’ לאמבפה יסתיים בצורה יפה, כולנו באותה סירה. הפוסט שלו באינסטגרם? אתם יודעים בן כמה אני? אני בן 53 עם קרחות בגוף. השמועות שהעליב אותי? התקשורת ניזונה משקרים ואז יש ספקולציות כאלה ואחרות. אני עושה את העבודה שלי הכי טוב שאפשר ומרוצה מכל השחקנים שלי. אמבפה התנהג בצורה נפלאה תמיד ומה שאומרים עליי לא משפיע עליי. אני לא מבין את זה, לא מקשיב לזה ולא קורא את זה”.

קיליאן אמבפה ולואיס אנריקה (רויטרס)קיליאן אמבפה ולואיס אנריקה (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה