נראה שהרעיון להקמת הסופר ליג, שאף יצא לפועל (ליום אחד, ובכל זאת) ויצר רעידת אדמה בכדורגל האירופי, כבר לא יקרה. ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס שהיו אחראיות על היוזמה אמנם שמרו על אופטימיות ואחת לתקופה יצאו בהצהרות שזה הפתרון לבעיות בכדורגל האירופי, אבל נראה שאופ”א בדרך לניצחון במאבק מולן.

האיחוד האירופי הביע היום את תמיכתו באופ”א, כאשר לפי התצהירים הקבוצות של הסופר ליג ובראשן כמובן הענקיות מספרד, תהיינה חשופות לסנקציות אפשריות מאופ”א, כולל השעיה, וזאת לאחר שעורך הדין של האיחוד האירופי טען שהארגונים יוכלו להטיל וטו על התחרויות. המשמעות העיקרית היא שהקבוצות לא תוכלנה להשתתף במפעל אותו הן רוצות להקים ללא אישור מאופ”א ופיפ”א.

בכך נראה שהרעיון להקמת ליגה עצמאית מחוץ לארגון יתפוגג באופן סופי. כזכור, אחרי שבאפריל 2021 היוזמה יצאה אל הפועל, לא עבר יותר מדי זמן והקבוצות האנגליות וכל האיטלקיות למעט יובנטוס נסוגו והשאירו את ברצלונה, ריאל והגברת הזקנה לבד במערכה.

לאופ”א ופיפ”א אין כמובן אינטרס להעניש את שלוש מהקבוצות הגדולות בעולם כל עוד אלו לא ימשיכו ביוזמה שלהן, ומדובר בהמלצה של האיחוד האירופי בלבד, אבל על פיה ניתן להסיק שהארגונים יוכלו לנקוט בסנקציות חזקות כדי לקבור את הרעיון באופן סופי.

“בזמן שחברת הסופר ליג רשאית ליצור את היוזמה שלה מחוץ לאופ”א ופיפ”א, היא לא יכולה, אם תשתתף במפעל משלה, להמשיך להשתתף במפעלים שמאורגנים על ידי פיפ”א ואופ”א בלי אישור מוקדם של הארגונים הללו”, נכתב במסמך. התיק יעבור כעת לבית משפט בלוקסמבורג, כאשר 15 שופטים יצטרכו להכריע בסוגיה.

הילד שניחש את תוצאות המונדיאל כולל הזוכה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה