עולם הכדורסל וה-NBA בפרט הרכין היום (שני) ראש כאשר ביל וולטון ז”ל הלך לעולמו בגיל 71, לאחר מלחמה ממושכת עם מחלת הסרטן הארורה. וולטון זכה בשתי אליפויות במדי פורטלנד ב-1977, ובמדי בוסטון ב-1986. 

בעברו כשחקן הוביל וולטון את ה-UCLA Bruins לשתי אליפויות ארציות ונבחר פעמיים לנבחרת האולסטאר של ה-NBA. הוא נבחר ל-MVP של הליגה בעונת 1977/78 ונכלל בקבוצת חגיגות ה-50 שנים לליגה, ובקבוצת ה-75 שנים לליגה.

אדם סילבר, קומישינר ה-NBA, אמר לאחר מותו של האגדה: “ביל וולטון באמת היה יחיד במינו. הדבר שהכי אזכור ממנו הוא האהבה שלו לחיים. הוא נכח באופן קבוע באירועי הליגה. תמיד אופטימי, מחייך מאוזן לאוזן ומחפש לחלוק את החוכמה והחום שלו עם אחרים. הערכתי את החברות הקרובה שלנו, קינאתי באנרגיה חסרת הגבולות שלו והתפעלתי מהזמן שהוא היה מקדיש לכל אדם שנתקל בו”.

ביל וולטון (רויטרס)ביל וולטון (רויטרס)

“כשחקן היכל התהילה, הוא הגדיר מחדש את עמדת הרכז", הוסיף סילבר, "לאחר מכן ביל תרגם את ההתלהבות והאהבה המדבקת שלו למשחק - לשידור, שם הוא סיפק פרשנות מלאת תובנות צבעוניות ששיעשעה דורות של אוהדי כדורסל".

וולטון העמיד ממוצע של דאבל-דאבל במהלך הקריירה שלו, שהסתכם ב-6,215 נקודות (13.3 למשחק), 4,923 ריבאונדים (10.5 למשחק), 1,034 חסימות (2.2 למשחק) ו-1,590 אסיסטים.

 

דדאס: ״יכולים לנצח כל קבוצה״
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה