ענקית הפינטק והתשלומים הבינלאומיים Airwallex, בעלת פלטפורמה גלובלית לתשלומים ושירותים פיננסיים שנכנסה לשוק הישראלי בשנה שעברה, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה רב שנתי עם צוות  פורמולה 1 של מקלארן, ממותגי הספורט היוקרתיים והמצליחים בעולם. כשותפה רשמית של הקבוצה, איירוולקס תתמוך בכלל הפעילויות הפיננסיות של מקלארן באמצעות חבילת הפתרונות שלה המשמשים לתשלומים חוצי גבולות, סליקה וניהול הון. שיתוף הפעולה ממשיך את מגמת הצמיחה המהירה של איירוולקס בשוק הבינלאומי.

במסגרת ההסכם, הלוגו של איירוולקס ישולב בדופן מכוניות המרוץ MCL38 של מקלארן, על חליפות נהגי המרוץ לאנדו נוריס ואוסקר פיאסטרי וכן על מדי הצוותים בצידי מסלולי המרוץ ועל מוצרים ממותגים רבים נוספים של הקבוצה. מקלארן תשתמש בפתרונות איירוולקס כדי לבצע ביעילות את כל התשלומים הנדרשים במרוצי הגראנד פרי. מערכת התשלומים הקיימת של מקלארן מוגבלת לתשלומי ספקים כמו בתי מלון, מתקני אירועים ועוד – ומאפשרת לבצע תשלום לחשבון מט"ח אחד בלבד.

לאור זאת, התשלומים של מקלארן מתבצעים באיטיות, בשערי מטבע גבוהים וכרוכים גם בתשלומים נוספים למערכת SWIFT בה משתמשים הבנקים להעברות בינלאומיות. הטכנולוגיה הפיננסית של איירוולקס תפתח בפני מקלארן חלופות שונות לתשלומים רב מטבעיים, לביצוע מהיר ונוח של המרות ולצמצום משמעותי של העמלות במערכת SWIFT.

אוסקר פיאסטרי לפני לאנדו נוריס (רויטרס)אוסקר פיאסטרי לפני לאנדו נוריס (רויטרס)

במסגרת השותפות איירוולקס תספק גם את הטכנולוגיה שתתמוך בהשקה ובתפעול של פלטפורמה דיגיטלית חדשה שבמסגרתה שותפי מקלארן ימכרו מוצרים מסחריים ויוכלו לגבות את התשלומים מהקונים במגוון מטבעות ואמצעי תשלום מקומיים.

מרוצי פורמולה 1 מתקיימים ב-24 ערים ומספר הצופים בהם מגיע ל-1.5 מיליארד איש. מקלארן רייסינג נוסדה בשנת 1963 וזכתה מאז ב-20 אליפויות עולם של מרוצי פורמולה 1, ב-183 מרוצי פורמולה 1 גראנד פרי, בשלושה מרוצי אינדיאנאפוליס 500 ובמרוץ Le Mans 24 Hours.

איירוולקס השיקה את פעילותה העסקית בישראל בשנה שעברה עם מינויו אור ליבן, אחד מראשוני גוגל ישראל, כמנכ״ל ישראל ואזור המזרח התיכון. אור ליבן הצטרף לגוגל ישראל בשנת 2008 ובמשך למעלה מ-15 שנים כיהן בשורה של תפקידים בחברה. איירוולקס כבר משרתת חברות טכנולוגיה מובילות בישראל ובהן: Papaya Global ו-OurCrowd וכן חברות גלובליות רבות ביניהן: Shein, Qantas, Plum ו-Navan (לשעבר TripActions).

לאנדו נוריס ואוסקר פיאסטרי (רויטרס)לאנדו נוריס ואוסקר פיאסטרי (רויטרס)

איירוולקס נוסדה בשנת 2015 במלבורן שבאוסטרליה והיא אחת החברות בעלות קצב הצמיחה המהיר ביותר בעולם בתחום התשלומים והתשתיות הפיננסיות. שווי החברה הוא 5.6 מיליארד דולר והיא גייסה יותר מ-900 מיליון דולר מכמה מחברות ההשקעה המובילות בעולם, ביניהן Sequoia, DST Global, Greenoaks Capital, Salesforce Ventures, Lone Pine Capital DST ו-1835i Ventures(ANZ Bank). מחזור החברה גדל ב-104% משנה לשנה ומערכותיה עיבדו תשלומים בהיקף שנתי של 60 מיליארד דולר. איירוולקס מעסיקה 1,400 עובדים ב-20 משרדים ברחבי העולם ובכוונתה לגייס עובדים נוספים בישראל ובמזרח התיכון במהלך שנת 2024.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה