לא רק מערכת הנבדל החצי אוטומטית. בפרמייר ליג יוזמים שינויים נוספים לקראת העונה הקרובה ומועדוני הליגה הצביעו פה אחד על אימוץ כללים שיגבילו את ההוצאות על שחקנים, כחלק מרפורמה של כללי הרווחיות השנויים במחלוקת באנגליה.

העונשים שהוטלו על אבטון (הפחתת שש נקודות ובהמשך שתיים נוספות) ונוטינגהאם פורסט (הפחתת ארבע נקודות), כמו גם החקירה המתמשכת שמתנהלת נגד מנצ’סטר סיטי וצ’לסי, אילצו את הפרמייר ליג לנקוט בצעדים דרסטיים.

לפיכך, בפרמייר ליג בחרו ליישר קו עם אופ”א כדי להבטיח את היציבות הכלכלים של מועדונים באנגליה וקבעו: “מועדונים שמשחקים במסגרות באירופה יוגבלו להוציא 70% מההכנסות שלהם על עלויות הקשורות בשחקנים, כולל דמי העברה, עמלות סוכנים ומשכורות”.

ארלינג הולאנד בין שחקני פאלאס (רויטרס)ארלינג הולאנד בין שחקני פאלאס (רויטרס)

מועדונים אחרים שאינם משחקים באירופה יוכלו להוציא על נושא השחקנים עד 85% מההכנסות. חוק ה”עד 70%” תואם את מנגנוני בקרת העלויות של אופ”א שייושמו במלואם ב-2025-2026. הפרות קלות של הכללים החדשים עלולות להוביל לקנסות כספיים נוספים.

לפי ‘גרדיאן’, מועדונים באנגליה ימשיכו לסבול מהורדת נקודות אם יפרו את החוק המדובר בצורה חמורה. בחודשים הקרובים יערכו בדיקה נוספת לגבי יחס בקרת העלויות, אך הרעיון הוא להשלים את הרפורמה המדוברת עד האסיפה הכללית של הפרמייר ליג ביוני. כלומר – הכללים החדשים ייבחנו בעונה הבאה לפני שייושמו ב-2025/26.

וואו: התפאורה המטורפת של אוהדי פ.ס.ז'
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה