משרד המשפטים של ארצות הברית הגיע להסדר עם יותר מ-100 קורבנות של רופא נבחרת ההתעמלות לשעבר של ארה"ב, לארי נסאר, שיפצה אותם בסכום של 138.7 מיליון דולר בשל הכישלונות הראשוניים של ה-FBI בחקירת פרשת התקיפה המינית.

יותר מ-150 נשים ונערות, כולל ספורטאים אולימפיים, טענו כי נסאר התעלל בהן מינית במסווה של ביצוע טיפולים רפואיים, אך לטענתם ה-FBI לא הצליח לחקור זאת.

נסאר הורשע ב-24.1.2018 בבית המשפט במישיגן בגין עבירות מין בכ-150 נשים ונערות במרוצת השנים במסגרת תפקידו ונידון לתקופת מאסר של בין 40 שנה ועד 175 שנה בגין מעשיו.

"במשך עשרות שנים, נסאר ניצל את מעמדו, בגד באמונם של אלה שנמצאים בטיפולו ובפיקוחו הרפואי תוך שהוא עוקף את האחריות", אמר בנג'מין מיזר, ממלא מקום התובע הכללי, בהצהרה ביום שלישי. "ההאשמות הללו היו צריכות להילקח ברצינות מלכתחילה. אמנם הפיצויים האלו לא יבטלו את הנזק שגרם נסאר, אבל תקוותנו היא שהן יעזרו לתת לקורבנות הפשעים שלו חלק מהתמיכה הקריטית שהם צריכים כדי להמשיך לרפא".

משרד המשפטים הכיר בכשלים שלו בדו"ח של מפקח כללי חריף שמצא כי בכירים של ה-FBI באינדיאנפוליס לא הגיבו להאשמות כלפי נסאר, עשו טעויות רבות ומהותיות כשהגיבו לבסוף ואף הפרו את המדיניות של ה-FBI בעת ביצוע פעולות החקירה שלהם.

בשנת 2021, קורבנות נסאר הגיעו להסדר של פיצויים על סך 380 מיליון דולר מאיגוד ההתעמלות של ארה"ב, הוועד האולימפי של ארה"ב וחברות הביטוח שלהם.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה