כשאתם שומעים את שמה של העיר גנואה באיטליה, סביר להניח שאתם יודעים שמדובר באחת הערים היותר מוכרות בארץ המגף. בעיר גרים כחצי מיליון תושבים והיא נמצאת בחלקה הצפוני של המדינה, דרומית למילאנו ולטורינו.

מה שכנראה אינכם יודעים, זה שנמל העיר הוא הגדול ביותר באיטליה והשני בגודלו באירופה (שני רק רק לנמל מארסיי בכל הקשור לנמלים על חופיו של הים התיכון), וכי מדובר בעיר מולדתו של כריסטופר קולומבוס (כן כן, זה ש”גילה את אמריקה” ב-1492).

מיותר לציין כי בעיר משחקת גם קבוצת הכדורגל של גנואה, שהיא הקבוצה הוותיקה ביותר באיטליה שעדיין פעילה מאז הוקמה אי שם ב-1893. היא זכתה באליפות הראשונה באיטליה, ובשש מתוך שבע האליפויות הראשונות של הליגה. הדרבי עירוני הוא מול היריבה היותר מוכרת היום, סמפדוריה, אך לא תוכלו לצפות בו העונה שכן סמפדוריה איננה משחקת בליגה הבכירה.

כעת מסתבר שיש דברים אחרים מעניינים בגנואה, כאשר הפעם אין מדובר על טריוויה היסטורית, אתר תרבותי או קבוצות כדורגל. בשבועות האחרונים רץ סרטון ברשת של גורלה של מכונית אשר ננטשה לאורך זמן ברחובות העיר, כאשר אין מדובר רק בקנס או גרירה.

גנואה. זה רק נראה שרגוע שם (רויטרס)גנואה. זה רק נראה שרגוע שם (רויטרס)

באותו סרטון ניתן לראות כי משאית אשר אמורה לאסוף בדרך כלל אשפה, מרימה באין מפריע מכונית אשר ניצבה בחניית רחוב לאורך תקופה ארוכה, באמצעות “מנוף צבתות” (כנראה שמדובר בפעילות אכיפה מטעם העירייה, למרות שניידת משטרה נראית במקום).

כן כן מה ששמעתם, לא משאית גרר אשר מרימה את הרכב עם זרועות בחלק התחתון שלו, לא וו אשר נתפס בתחתית הרכב וגורר את הרכב, אלא מנוף צבתות אשר משמש בדרך כלל לפינוי גזם, או לאיסוף כמויות אדירות של זבל ביום הפינוי השבועי.

אם זה לא מספיק, המכונית מורמת אל תוך מכולה סגורה מחמש מתוך שש פאותיה (חוץ מהגג כמובן), כך שאם הצבתות עצמן לא הרסו את הרכב, חוסר ריכוז בהורדת הרכב יכול גם כן לגרום לנזק לא פשוט. 

לצפייה בסרטון לחצו כאן

ואם כבר מדברים על נזק פוטנציאלי, ניתן לראות את הנזק בפועל בסרטון: שמשה קדמית מנופצת, חלקי פח עקומים במקומות רבים ברכב, וכל מה שיכול לגרום לכם להתכווץ בכיסא אם יש לכם רגש כזה או אחר כלפי הרכב שלכם.

הנה דוגמא אחת לתגובה לפוסט, שזכתה כמעט ל-2,000 לייקים: “מצטער, אבל אם מדובר ברכב שלא נגנב, לא ניתן לקחת אותו, ובטח ובטח שלא להרוס אותו. זה היה יכול להיות בקלות אדם קשיש או חולה, שלא היה יכול להזיז את רכבו לאורך תקופה מסויימת. זה פשוט מטורף מה שקורה פה”.

בתגובה אחרת נכתב: “במדינות אחרות כאשר רכב חונה בצורה שאיננה חוקית, מכל סיבה שהיא, גוררים אותו למקום אחר, אבל בשום פנים באופן לא פוגעים בו בצורה כזו. זה ממש לא בסדר מה שקורה פה”.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה