גם כשהוא כבר בן 82, את סר ג’יימס פול מקרטני לא צריך להציג לאף אחד. המוזיקאי הבריטי היה כידוע חלק מאוד משמעותי מלהקת הביטלס, אשר נחשבת בעיניי רבים ללהקה הגדולה ביותר בכל הזמנים.

הוא זכה 21 פעמים בפרס הגראמי, הופיע בספר השיאים של גינס ב-1979 כיוצר המצליח ביותר בכל הקשור להתברגות שיריו במצעד הבריטי, ותשע שנים לאחר מכן נכנס להיכל התהילה של הרוק אנד אנד רול (11 שנים לאחר מכן חזר שוב על ההישג כיוצר עצמאי).

אחד השירים שהכי מזוהים עם פול מקרטני הוא השיר yesterday, אותו כתב כשהוא רק בין 23. הכול החל בכך שהוא חלם בשנתו על המלודיה של השיר והיה בטוח שכבר שמע אותה בעבר. אחרי שבירר במשך תקופה לא קצרה אם מישהו שמע את המלודיה הזו (ונענה בשלילה), הוא החליט להתייחס אל השיר כאבידה שהוא דיווח עליה ואיש לא בא לטעון שהוא בעליה.

השיר נכנס לספר השיאים של גינס כשיר הפופ בעל המספר הרב ביותר של גרסאות הכיסוי אי פעם, ויש לו מעט הוכחות לכך שהוא אחד מהשירים הטובים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה המודרנית: הוא נבחר כשיר הטוב ביותר של המאה הקודמת על ידי ה-BBC בסוף המילניום הקודם, וכן לשיר הפופ הטוב ביותר בכל הזמנים ע”י MTV ומגזין הרולינג סטון.

אחרי כל האמור לעיל, ניתן היה לחשוב שאם היה קיים חפץ מעניין בהקשרו של מקטרני היה זה ספר שירים, כלי נגינה, פריט אופנה או רכב ספורט, אך מה שנכנס לכותרות בהקשרו של יוצר-העל הוא דווקא אוטובוס, אשר נמכר במכירה פומבית.

מסתבר שהאחרון רכש את אוטובוס שתי הקומות לטובת סיבוב ההופעות המפורסם שלו בשנת 1972, זאת לאחר שיצא לדרך חדשה לאחר פירוק הביטלס ב-1970. היה מדובר אז בסיבוב ההופעה של להקת ה-Wings אותה ייסד עם אשתו לינדה, ובהשתתפות חברי להקה נוספים באותו הקיץ.

מקרטני אמר בזמנו: ”אם אנחנו הולכים לסיבוב הופעות באירופה למקומות כמו החופים של דרום צרפת, אין היגיון בכך שנהיה כל היום בתוך אוטובוס סגור. הצבנו שטיחונים על הגג וכך היינו יכולים להשתזף בשמש”.

מיותר לציין שהאוטובוס הותאם לטעמו של מקרטני, שכן הוא נצבע מבחוץ בצבעים פסיכדליים (מה שמזכיר מאוד את עטיפת האלבום של “צוללת הצהובה”), כאשר בפנים הוא צייד אותו בווילונות צהובים בוהקים, שולחנות ואפילו מיטות קומותיים מעץ כדי שחברי הלהקה יוכלו לישון.

אותו אוטובוס מדובר, עם מנוע 7,000 סמ”ק, עבר יותר מ-11 אלף קילומטרים באותה שנה, כאשר הלהקה הגיעה ל-25 ערים שונות ברחבי הייבשת. ניתן לשער כי גם חלק משיריו של מקרטני נכתבו באותו אוטובוס מפורסם, דוגמת שיר הנושא של הסרט ג’יימס בונד, Live and Let Die,  שהוקלט באותה שנה. 

כעת כאמור האוטובוס (המשוחזר) עומד למכירה פומבית אשר תתחיל ב-22 באפריל, כאשר הצעות מחיר יתקבלו עד לשבוע לאחר מכן. המחיר צפוי להיות בין 175 אלף ל-235 אלף אירו, כאשר מי שירכוש את האוטובוס יזכה ליהנות גם מהחפצים שהיו בו דוגמת תמונות של בני הזוג.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה