“הדברים שאני הכי אוהב בחיי לא עולים כסף. ברור שהמשאב היקר ביותר שיש לנו הוא הזמן". גם אם אתם לא שירה שטיינבוך מ”קופה ראשית”, ודאי כבר הבנתם לבד שהמשפט האחרון שייך לאחד ממייסדי אפל והמנכ”ל הראשון שלה, סטיב ג’ובס

כנראה שהוא לא היה הראשון בעולם שהשתמש במשפט הזה, אבל הוא בהחלט מתאר את אורח חייו – עד שמת מסרטן הלבלב ב-2011. מסתבר שהוא מעולם לא חי בהתאם להון שהיה לו בבנק (שוויו הוערך ב-10 מיליארד דולר לפני 13 שנה), וגם במותו הוא לא הוריש דבר לילדיו (פרט לילד הראשון שזכה לסוג של פיצוי על “התעלמות ממנו”).

ג'ובס גר בסן פרנסיסקו, בבית המוערך בכ-10 מיליון דולר “בלבד”, נתון שהוא בהחלט רחוק למדיי משווי האחוזה של ביל גייטס למשל. בנוסף, ולמרות שבשלב מוקדם בקריירה המצליחה שלו הוא הרשה לעצמו מותרות ראוותניות כמו מכונית פורשה, הוא השתדל להימנע כמה שיותר מהוצאות מוגזמות וראוותניות.

אחת הדוגמאות להתנהגות זו התגלתה לאחרונה בדמותה של מכונית ב.מ.וו סדרה 3 גג נפתח שקנה בזמנו ורשם על שמה של אשתו. אז נכון, זו מכונית יוקרתית לכל דבר ועניין, אבל באותם ימים היו בשוק מספר לא מבוטל של מכוניות גג נפתחות שנחשבו הרבה יותר מנקרות עיניים בסביבה בה הוא חי, דוגמת רולס רויס ​, פרארי, פורשה ואסטון מרטין.

ככה הרכב נראה מפבנים (cars&bids)ככה הרכב נראה מפבנים (cars&bids)

הדגם הספציפי הוא 325 i Cabrio לבן עם עיצוב פנים בצבע שחור (כולל מושבי עור שחורים כפי שניתן לראות בתמונה מעלה), מכסה מנוע חשמלי, בקרת אקלים דו אזורית, גלגלי 16 אינץ', פנסי ערפל, הגה מצופה עור, מחשב דרך, וכן גיר ידני (האחרון נדיר בארצות הברית).

ג'ובס קנה את הרכב האמור ב-1995, קיבל את לוחית הרישוי שלו בקליפורניה ונתן אותה ללורן פאוול, אשתו דאז, שאגב כבר הוציאה מחצית מהירושה על פעולות חברתיות, ומתכננת להיפטר מכל הונה עד למותה.

ומדוע הרכב עלה לכותרות דווקא כעת? מסתבר שלפני מספר ימים הוא הועמד למכירה פומבית לאחר שעבר כמה פעולות תחזוקה (שמן, מצתים, פילטרים, קלאץ', וכו’), וייצר לא מעט עניין בקרב קונים פוטנציאליים מכיוון שהוא היה שייך כאמור לג'ובס.

היה פעם של ג'ובס (cars&bids)היה פעם של ג'ובס (cars&bids)

אבל כמו בכל דבר אשר קשור למרבית חייו של ג’ובס, גם כאן לא היה כל מחיר שערורייתי, בטח לא כזה שאנו מכירים ממכירות אחרות של רכבים של מפורסמים, שכן הוא נמכר בקצת יותר מ-5,000 דולר.

מדובר כמובן במחיר מאוד מאכזב עבור רכבו של אדם שנחשב לגאון מחשבים, וגאון שיווקי לא פחות, כאשר דוגמא מצויינת לשילובם של השניים היה כאשר הציג את האייפון לראשונה: למרות שהיה מדובר בבשורה טכנולוגית שאולי שינתה בצורה זו אחרת את האנושות, הוא העדיף לומר: “תראו איזה יפה הוא”.

כמובן שעם מותו, הוא ממש לא נעלם מהשיח הציבורי והתרבות בארץ ובעולם: בארצנו הצנועה מעריצי “קופה ראשית” מכירים כאמור את ההערצה המוגזמת של שירה שטיינבוך לפילוסופיית הניהול (לכאורה) של ג’ובס, ובעולם יצאו שני סרטים שונים אודותיו, אחד בכיכובו של אשטון קוצ’ר ואחד נוסף בכיכובו של מייקל פסבנדר.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה