אם היינו צריכים לבחור דגם אחד של מותג אחד, אשר מייצג במילה אחת רכבי ספורט בעולם, סביר מאוד שהיינו בוחרים בבוגאטי שירון. עם עיצוב מהפנט, מחיר של 3 מיליון אירו ותאוצה מ-0 ל-100 בפחות מ-2.4 שניות, הוא בהחלט עונה על ההגדרה.

מסתבר שלאחרונה האגדה הגיעה לסופה, כאשר יוצר הדגם ה-500 והאחרון של רכב הספורט הפנטסטי הזה, שכבר נרכש בעבר על ידי כוכבי כדורגל כמו כריסטיאנו רונאלדו (אשר מחזיק גם בבוגאטי צ'נטודיאצ'י בשווי 12 מיליון אירו), קארים בנזמה ואחד מכוכבי הראגטון הגדולים בתבל באד-באני (כבר הפסיק לספור כמה שירים שלו חצו את רף מיליארד הצפיות ביו-טיוב).

אגב, בניגוד לרכבי ספורט אחרים באוספי המכוניות של הסלבס, מדובר ברכב שאף אחד לא רוצה להסתיר בגראז:’ הוא כבר נצפה בעבר בחשבונות האינסטגרם של כוכבי הכדורגל האמורים וגם ניתן היה לראות אותו בקליפ של באד-באני, אותו הזכרנו קודם לכן.

הסיפור של הדגם האמור החל ב-2016, אז הוצג בתערוכה המוטורית בג’נבה, שוייץ. הוא היה רכב הכביש (לא המרוץ) הראשון שהגיע ל-1,500 כוחות סוס והראשון להגיע למהירות של 300 מייל לשעה (483 קמ”ש).  לא פלא שהוא גרר את מלוא תשומת הלב מחובבי רכבי הספורט בעולם, ובצדק.

כעת, שמונה שנים מאוחר יותר, מותג העל הצרפתי חוגג את היחידה האחרונה שנוצרה מהשירון, ומיותר לציין שהיא באה לידי ביטוי עם גרסא מיוחדת אשר ניתן לה גם השם הראוי l'ultime (האחרונה).

באותה יחידה אחרונה ניתן לראות את המספר 500 (בכתב שנראה כמו כתב יד) במספר מקומות שונים: בצדיי הרכב קצת לפני הגלגלים האחוריים, על החלק התחתון של הספויילר האחורי, על הקונסולה המרכזית, ועל משענת הראש במושבים הפנימיים.

כמובן שלא ניתן להתעלם מהעיצוב החיצוני של יצירת הפאר של בוגאטי אשר משחקת בין גוונים של כחול לשחור בצורה מושלמת. על הדלתות ניתן למצוא בכתב יד את כל המקומות המשמעותיים בהיסטוריה של השירון בהם היא הוצגה, ערכה מבחני כביש, יוצרה וכדומה.

המרכב של הרכב עשוי מסיבי פחמן, כשהשם "l'ultime" מופיע הן על אדני הדלת והן על המרכב עצמו. בכל הקשור ל”חותם הצרפתי” שלו, ניתן למצוא את דגל צרפת על גב מראות הצד, כאשר הגוון הכחול של הרכב והגוון הכחול של הדגל כמעט משתלבים זה בזה.

כייאה ליחידה האחרונה של הבוגאטי שירון, הרכב נהנה מיכולות פנטסטיות של 1,600 כוחות סוס ו-5.8 שניות מ-0 ל-200 קמ”ש. מהירותו המקסימלית מתקרבת ל-500 קמ”ש, והבעלים שלו יצטרך לקחת בחשבון שהוא זולל ליטר בנזין כל 5 קילומטרים בלבד.

ומה לגבי המחיר? נכון לכתיבת שורות אלו הוא עדיין לא פורסם, אבל יש לקחת בחשבון שאם בוגאטי שירון בהזמנה מיוחדת עולה כ-3.2 מיליון אירו, אז כאן כבר יהיה מדובר בסכום הרבה יותר גבוה.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה