בגיל 37 (38 בשבוע הבא) ואחרי שלל פציעות, רפאל נדאל כיוון את כל כולו רק כדי להגיע כשיר לכנראה הרולאן גארוס האחרון שלו. ואכן, נדאל חזר הערב (שני) לטורניר בו הבריק יותר מכולם על המשטח האדום בפאריס, אך הודח כבר בסיבוב הראשון של הגראנד סלאם אחרי 6:3, 7:6(5), 6:3 מול אלכסנדר זברב הגרמני.

נדאל אמר בסיום: “מודה על התמיכה, קשה לי לדבר כרגע. לא יודע אם זו הפעם האחרונה שאני כאן, אני עדיין לא בטוח ב-100%, אבל אם כן – נהניתי. קשה לי לתאר את ההרגשה במילים, יכול רק להגיד שקיבלתי כאן אהבה אדירה בכל רגע ורגע. אני חייב לברך את אלכסנדר זברב על הניצחון, מאחל לך את כל הטוב – עד לסיום הטורניר והשנה, מגיע לך”.

“עברתי שנתיים קשות עם פציעות, היה תהליך ארוך עד החזרה לכאן. בסיבוב הראשון לא קיבלתי יריב אידאלי בלשון המעטה, אבל הייתי תחרותי, זה לא הספיק מול סשה. העתיד? סיכוי גבוה שלא אחזור לכאן, אבל אני יכול לומר שהיה לי כיף פה. מקווה לחזור למשחקים האולימפיים, זה נותן לי מוטיבציה. עוד צ’אנס, מקווה להיות מוכן לזה. לא חלמתי שאגיע לכל הדברים האלה, ושאעמוד כאן בגיל 38 כמעט”.

“כל שנה הייתה מיוחדת בצורה שונה, תודה לכל מי שעזר לי כאן. התמיכה של המשפחה, הצוות, החברים, תודה גדולה לכולם, כל מי שעזר לי. הרגשה בלתי נשכחת, מקווה שנתראה שוב, אבל אני באמת לא יודע”, סיכם השור ממיורקה שזכה ברולאן גארוס 14 פעמים. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה