אחרי שאלכס דה מינור הודיע מוקדם יותר היום (רביעי) כי לא ייקח חלק ברבע הגמר מול נובאק ג’וקוביץ’ בעקבות פציעה ממשחקו הקודם, השלב הנוכחי נמשך עם שלושה משחקים – שניים בנשים ואחד בגברים, שם לורנזו מוסטי הפתיע את טיילור פריץ ורשם את הישג השיא שלו על הדשא בלונדון (ובגראנד סלאם בכלל) עם הגעתו לחצי הגמר.

האיטלקי שעדיין לא נכנס לעניינים בסט הראשון, אבל הציג טניס מאוד התקפי לאחר מכן, רשם 6:3, 6:7(5), 2:6, 6:3, 1:6 אחרי שלוש וחצי וכעת ימשיך למפגש מסקרן מול נובאק ג’וקוביץ’ ביום שישי. האמריקאי (12) היה פייבוריט ברור, הוא בכושר מצוין בעונת הדשא, שלח את אלכסנדר זברב הביתה וגם הגיש אולי הכי טוב בטורניר, עד היום.

פריץ הכניס הגשה ראשונה רק ב-61%, וניצח 65% מהנקודות כשההגשה הראשונה נכנסה. היו לו גם 41 ווינרים, אבל לא פחות מ-55 טעויות לא מחויבות וזו לא יכולת ששווה חצי גמר גראנד סלאם. האמריקאי התפרק בסט האחרון, מנטלית, פיזית, כולל אפילו החלקה על הדשא (כרגיל בטורניר הזה) בנקודת משחק של יריבו מאיטליה.

טיילור פריץ (רויטרס)טיילור פריץ (רויטרס)

מי שבוודאי ישב ונהנה מהמשחק הוא ג’וקוביץ’, שקיבל דרך סלולה עד לגמר. אחרי שאלכס דה מינור פרש טרם המשחק מולו היום ואיפשר לו לנוח, כעת המשוכה של הג’וקר הסרבי היא די קלה, לפחות על הנייר. האיטלקי שחקן מוכשר, אבל נובאק גם ב-50% יכולת צריך לשלוח אותו הביתה.

עוד קודם, ראשונה לצאת מכר הדשא עם חיוך הייתה ילנה ריבאקינה. הקזחית, שזכתה בתואר לפני שנתיים והיא המועמדת הבכירה לזכייה בווימבלדון, הרשימה עם 3:6, 2:6 על אלינה סביטולינה, שעשתה מסע מרשים ושלחה הביתה גם את אונס ג’אבור, אבל הפעם המדורגת 4 בעולם הייתה גדולה עליה.

28 ווינרים מול 15 טעויות לא מחויבות היו למנצחת מקזחסטן, כשסביטולינה, שבעיקר בנתה על החטאות של יריבתה, השיגה 8 ווינרים בלבד וביצעה גם 8 טעויות לא מחויבות.

ברבורה קרייצ'יקובה (רויטרס)ברבורה קרייצ'יקובה (רויטרס)

היריבה של רביאקינה בחצי הגמר היא ברבורה קרייצ’יקובה הצ’כית, שגברה על ילנה אוסטפנקו אחרי 4:6, 6:7(4). המדורגת 14 בעולם, שלא נחשבת לשחקנית דשא יוצאת דופן (זכתה ב-2021 ברולאן גארוס), כבר הייתה בפיגור 4:1 בסט השני, אבל חזרה בענק ורשמה את הישג השיא שלה על הדשא של לונדון.

במשחק (שעה ו-42 דקות) שהתנהל כמעט כולו מהקו האחורי השחקנית הלטבית רשמה לא פחות מ-35 טעויות לא מחויבות, כשהצ’כית ידעה להיות סבלנית ולנצל זאת בצורה מקסימלית.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה