מה רפאל נדאל לא עשה כבר ברולאן גארוס? 14 זכיות (שיא לשחקן בטורניר בודד), 112 ניצחונות, פירק במשך שנים כל יריב ויריב, אבל גם לזה יש סוף ונראה שהסוף הגיע הערב (שני) – מלך החימר הפסיד 6:3, 7:6(5), 6:3 בסיבוב הראשון של הרולאן גארוס לאלכסנדר זברב וסיים את דרכו בגראנד סלאם היוקרתי שהוא כל כך אוהב, כנראה במשחקו האחרון אי פעם בפאריס.

בעקבות צניחתו בדירוג והפציעות הרבות שהתמודד איתן בשנים האחרונות, נדאל קיבל כרטיס חופשי לרולאן גארוס וההגרלה הקשה הייתה בהתאם. הגרמני הוא לא משחקני החימר הטובים בהיסטוריה, רחוק מכך, אבל רפא שבשבוע הבא יחגוג 38 הוא רחוק מלהיות אותו נדאל שעשה בפאריס ככל העולה על רוחו.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

זה היה ההפסד הרביעי בלבד של נדאל על החימר האדום של פאריס, הוא צפוי לפרוש בסוף השנה ואם אוהדיו חלמו על מייג’ור נוסף, החלום הזה נגוז כנראה היום עם הדחה מוקדמת מהטורניר עמו כל כך מזוהה. צריך לזכור שרפא חזר רק לאחרונה למשטח החימר אחרי לא פחות משנתיים, בהן התמודד עם לא מעט פציעות חוזרות ונשנות.

זברב לא נתן את משחק חייו, אבל הוא הציג טניס טוב ויחסית טוב. רפא, בהתאם לגיל הלא צעיר, כבר רחוק משיאו, הוא לא מהיר כמו פעם, מגיב יותר לאט, אבל עדיין הראה הרבה ניצוצות של רפא הבלתי מנוצח ההוא שהבריק על החימר מ-2005 ועד ל-2022. בסט הראשון רפא לא היה בעניינים, בסט השני הוא כבר הציג יכולת טובה והוביל בשבירה, אך כשל ברגע האמת והגרמני ניצל זאת כדי לקחת את הסט כולו בתום שובר שוויון.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

גם בסט השלישי נדאל באמת השאיר הכל על המשטח, חזר ממצב של 3 נקודות שבירה ליריבו, החזיר הנחתה כמו בימים היפים ומשך את המשחק עד קצה גבול היכולת שלו. כמו שהבטיח, מלך החימר, שאגב הציג יכולת מרשימה על הרשת, לא ויתר על שום כדור, גם אם ידע שהסיכויים לא לטובתו והם ממש לא היו לטובתו בנקודת הזמן הנוכחית.

כאמור, זה לבסוף לא הספיק, בתום קצת יותר מ-3 שעות של טניס טוב, זברב המשיך לשלב הבא ונדאל אמר שלום לאוהדים בפאריס בפעם האחרונה, כנראה. בהתאם למעמד המרגש, גם קרלוס אלקראס, מי שנחשב ליורש שלו, ויריבו הגדול, נובאק ג’וקוביץ’, הגיעו כדי לצפות באחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה של הענף.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

במשחק נוסף, המדורג חמישי בעולם דניל מדבדב ניצח 3:6, 4:6, 7:5 ו-3:6 את המדורג 65 דומיניק קופפר במשחק שארך 3:10 שעות.

דניל מדבדב (רויטרס)דניל מדבדב (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה