תחרות ההזדמנות האחרונה בשייט בהייר בעיצומה - והתמונה מתחילה להתבהר. לפי תוצאות היום (שלישי), נבחרת הגברים בקייט פויל עדיין עם סיכוי להגיע לאולימפיאדת פאריס 2024, בעוד שבדגם ה-49er הנבחרות מתרחקות מהכרטיסים האחרונים לאירוע שיתקיים בקיץ.

יומה השלישי של תחרות ההזדמנות האחרונה בשייט המשיך בסימן השיפור של גולשי הקייט במאבק על הכרטיס לפאריס. בקייט פויל, בתמונת המאבק על הקווטה האולימפית, הנבחרת הישראלית היא החמישית במניין הנבחרות המתמודדות על חמשת הכרטיסים האחרונים.

כל זאת, לאחר שדור זרקא סיים את שלושת השיוטים שלו בעשירייה הראשונה ועלה למקום השישי, תוך שהוא עוקף את חברו לנבחרת, זוהר חרובי. לפני זרקא יש נציגים מבריטניה, פולין, יוון וארה"ב, כאשר נותרו עוד שני ימי שיוטי מוקדמות. שיוטי המדליות ייערכו ביום שישי, בהם ינסו הישראלים לפחות לשמור על מיקומם.

בדגם ה-49er, הצוות של טל שדה ועילי ראובני ירד מהמקום השמיני למקום ה-11 בדירוג הכללי, בעוד הצוות של מאור עבו וים ורטהיים רשם יום סביר וזינק עד למקום ה-12. כרגע ישראל היא המדינה השמינית בדירוג המדינות, כאשר בתחרות מחולקות רק שלוש קווטות. לפיכך, הסיכויים לא גבוהים.

גם בדגם הנשים של ה-49erFX הסיכויים הפכו קלושים. נויה ברעם וסער תמיר ירדו ארבעה מקומות בדירוג, עד למקום ה-15, והן מתרחקות מהאפשרות להשגת הכרטיס למשחקים האולימפיים בדגם שנחשב לחדש יחסית בישראל.

בתחרות הפתוחה, שם משתתפים הישראלים שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים, מובילה תמר שטיינברג את תחרות גלישת הרוח בדגם ה-IQ פויל באופן מבטיח. שטיינברג סיימה את שני שיוטי היום במקומות 1 ו-3, והיא ביתרון 11 נקודות על פני גולשת מפולין. אצל הגברים בגלישת רוח, תום ראובני מתייצב במקום השני בתחרות, והוא מפגר בנקודה אחת בלבד אחרי גולש אוסטרלי.

ניתאי חסון ונועה לסרי במקום השישי בדגם שייט מפרשיות ה-470, אחרי שיוטים שסיימו במקומות 7 ו-22.

בתחרות הפנימית על הכרטיס לפאריס בנבחרת סירות ה-לייזר, יום השיוטים הנוכחי בסימן שיפור למאור בן הרוש. אחרי שפתח חלש את התחרות, הוא טיפס היום כמעט 20 מקומות, עד למקום ה-32 הכללי, בעוד שעומר ורד וילנצ'יק נמצא במקום ה-53. כלומר, מתקרבים להכרעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה